واکنش مردم در اروپا به هشدار سرطان زا بودن سوسیس و کالباس

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
واکنش مردم در اروپا به هشدار سرطان زا بودن سوسیس و کالباس

بیشتر مردم در واکنش به اعلام خبر سرطان زا بودن گوشت های فرآوری شده مثل سوسیس و کالباس می گویند هر چیزی متعادلش خوب است. آیا شما از این پس عادت غذایی خود را تغییر می دهید؟

یک گردشگر فرانسوی در ایتالیا می گوید: «فکر نمی کنم. اگر اینها نباشند، من چیز دیگری نمی خورم. به نظرم تا وقتی که آدم تعادل را در خوردن غذا رعایت کند مشکلی نیست. هر تصمیمی در مورد سرطان گرفته شود، من دست از گوشت خوردن برنمی دارم.»

و البته اگر تمام دنیا هم گیاهخوار شوند، آن قصاب ایتالیایی که گردشگر فرانسوی از او خرید می کند، گوشت را رها نمی کند!

یک شهروند ایتالیایی می گوید: «من فکر نمی کنم عادت غذایی ام را عوض کنم. من در تمام عمر گوشت فرآوری شده خورده ام و به نظرم خیلی های دیگر هم همین طور. اما هیچ اتفاقی نیفتاده.»

و حالا در آلمان، کشور سوسیس. یک گردشگر آمریکایی معتقد است که نباید زیاده روی کرد اما در عین حال نمی تواند از «سوسیس کاری» برلین دل بکند. او می گوید: «سعی می کنم کمتر سوسیس بخورم. به نظرم برای سلامتی بهتر است. از وقتی خوردن گوشت را کم کرده ام، احساس می کنم بدنم سالم تر است. اما حالا که به آلمان آمده ام اولین بار است که “سوسیس کاری” می خورم، چرا که نه؟ هر چیزی اگر به اندازه باشد خوب است.»

و بعد به بریتانیا می رویم، کشور صبحانه های خوشمزه با بیکن و سوسیس. یکی از اهالی لندن از بمباران هشدارهای غذایی شکایت دارد. او می گوید: «من فکر می کنم هشدارهای غذایی خوبند اما نباید اغراق کرد. هر دفعه یک چیز می گویند، گوجه فرنگی سرطان زاست، نمی دانم، خلاصه هر دفعه یک مد جدید و یک هشدار جدید در می آورند.»