خامنه‌ای تیمی را برای نظارت بر اجرای «برجام» تشکیل داد

خامنه‌ای تیمی را برای نظارت بر اجرای «برجام» تشکیل داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک نماینده نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید که علی خامنه‌ای تیمی «هوشمند و آگاه» برای نظارت بر اجرای دقیق «برجام» تشکیل داده است.

آگهی

جواد کریمی قدوسی٬ نماینده مجلس در این رابطه گفت: «رهبری تیم هوشمند آگاهی را مامور به نظارت، تصمیم‌گیری آگاهانه نمودند تا هرگونه اقدام از سوی ایران به اطلاع شورای عالی امنیت ملی برسد.»

آقای قدوسی افزوده است: اعضای این تیم را کارشناسان قوی، آگاه و هوشمند در حقوق بین‌الملل و مسائل فنی هسته‌ای، امنیتی و اقتصادی تشکیل داده‌اند.

با وجود اعلام این نماینده مجلس نسبت به تشکیل تیم ویژه نظارت بر اجرای برجام، نام هیچ فردی مشخص نشده است.

تشکیل این تیم در حالی است که علی خامنه‌ای روز ۲۹ مهرماه در نامه‌‌ای خطاب به رئیس‌ جمهوری و رئیس شورای عالی امنیت ملی ایران، مصوبه شورای عالی امنیت در مورد توافق اتمی را تایید و شروطی ۹ گانه برای اجرای آن تعیین کرده بود.

خامنه‌ای برجام را دارای نقاط ابهام و ضعف های ساختاری دانسته بود که «در صورت فقدان مراقبت دقیق و لحظه به لحظه، می‌تواند به خسارت‌های بزرگی برای حال و آینده کشور منتهی شود.»

به دنبال این نامه نیز حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در نامه ای به رهبر جمهوری اسلامی، تااکید کرد که دولت، ملاحظات و الزامات او را در‌مورد اجرای برجام رعایت خواهد کرد.

کلیات طرح موسوم به «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» روز ۱۹ مهر، و جزئیات آن دو روز بعد به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

شورای نگهبان نیز روز ۲۲ مهر، مصوبه مجلس شورای اسلامی را بدون هیچ تغییری تایید کرد تا زمینه برای ابلاغ آن فراهم شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟

سرگئی شویگو در تهران؛ وزارت دفاع روسیه: این سفر مرحله مهمی در توسعه همکاری‌های نظامی دو کشور است