فرمانده ارتش ایران: سال گذشته داعش به نزدیکی مرز ما رسید

فرمانده ارتش ایران: سال گذشته داعش به نزدیکی مرز ما رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران می‌گوید نزدیک‌ترین تهدید برای جمهوری اسلامی، گروه‌های تروریستی در منطقه از جمله داعش است.

پوردستان با اشاره به مشکلات حضور داعش در مرزهای غربی ایران گفت: سال گذشته عناصر داعش در مدت زمان کوتاهی از استان الانبار خود را به استان دیالی رساندند؛ یعنی نزدیک نفت شهر، سومار و قصر شیرین … آنان سعدیه و جلولاء (در استان دیالی) را تصرف کردند و قدم بعدی آنان خانقین و ۱۲ کیلومتری مرزهای جمهوری اسلامی ایران بود.

وی افزود: در همین راستا نیروی زمینی بسیار سریع وارد شد و نیروهای پوشش در مرزها را تقویت کرد. ما در آن زمان اعلام کردیم که یک خط قرمز ۴۰ کیلومتری آن سوی مرزها کشیدیم و اگر نیرویی بخواهد از آن عبور کند با تهدیدات و ضربه قاطع ما روبرو خواهد شد.

این فرمانده ارتش ادامه داد: ما از طریق عناصر اطلاعاتی و از طریق سیستم ها و تجهیزات اطلاعاتی اشراف اطلاعاتی کامل داریم، به همین دلیل هر موقع داعش بخواهد از مرز ۴۰ کیلومتری عبور کند قطعا پاسخ کوبنده را به آنان خواهیم داد. با این حال هنوز ما رد پای داعش را در استان دیالی می دانیم و می بینیم، هنوز عناصری هوادار داعش هستند و از داعش حقوق می گیرند.

پوردستان گفت: تهدید داعش مانند یک توفان است که ناگهان می آید و منطقه رابه هم می زند ولی عمرش کوتاه است و همیشه نمی تواند باقی بماند. ما اگر داعش را در مقایسه با گذشته بررسی کنیم، می فهمیم که این گروه تروریستی در حال تحلیل رفتن است.

از هر سلاحی برای بالابردن آمادگی دفاعی استفاده خواهیم کرد

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران در بخش دیگری از سخنان خود هم گفت که جمهوری اسلامی، جز سلاح های هسته ای و شیمیایی از هر سلاح دیگر برای بالابردن آمادگی دفاعی استفاده خواهیم کرد.

وی گفت براساس دستور علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی سلاح های هسته ای و شیمیایی در راهبرد دفاعی ایران جایی ندارد.

پوردستان در پایان هم با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ گفت: توافق هسته ای ارتباط خاصی با حرکت های آموزشی و نظامی ما ندارد و ما رزمایشی را در شرق کشور برگزار خواهیم کرد و رزمایش های تخصصی را نیز از جمله رزمایش مهندسی و جنگ الکترونیک پیش بینی کرده ایم و تلاش می کنیم که براساس دکترین دفاعی و بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران قابلیت های خود را بالا ببریم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تبعات انقلابی، اقتصادی و صبر استراتژیک جنگ با اسرائیل؛ رویارویی که جزو دکترین امنیتی ایران نیست

امیرعبداللهیان در سوریه: اسرائیل تنبیه خواهد شد؛ دنبال توسعه جنگ در منطقه نیستیم

مسئول سیاست خارجی اروپا در گفتگو با امیرعبداللهیان حمله به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کرد