انتخابات محلی اوکراین؛ آزمونی برای کی یف

انتخابات محلی اوکراین؛ آزمونی برای کی یف
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اوکراینی ها امروز یکشنبه ۲۵ اکتبر، یک سال پس از جنبشی که به سرنگونی و فرار ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری هوادار روسیه منجر شد، در انتخابات محلی به

آگهی

اوکراینی ها امروز یکشنبه ۲۵ اکتبر، یک سال پس از جنبشی که به سرنگونی و فرار ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری هوادار روسیه منجر شد، در انتخابات محلی به پای صندوق های رای رفته اند.

در این انتخابات که در آن ۱۳۵ حزب سیاسی کوچک و بزرگ رقابت می کنند ۱۰ هزار شهردار و ۱۶۰ هزار اعضای شوراهای شهرها و روستاها انتخاب می شوند.

انتخابات در شبه جزیره کریمۀ اوکراین که روسیه آن را به خاک خود ضمیمه کرده است، همچنین در مناطق لوهانسک و دونتسک در شرق این کشور که تحت کنترل جدایی طلبان هوادار روسیه هستند و نیز در دو شهر تحت کنترل دولت مرکزی، ماریوپل و کراسنوارمیسک برگزار نمی شود.

در شهر ماریوپل شعبه های رای گیری به دلیل آنچه که ایراد در چاپ برگه های رای خوانده شد بسته ماندند، برگه هایی که گفته می شود توسط شرکت متعلق به مرد بانفوذ و ثروتمندی به نام رینات احمدوف چاپ شده اند.

یکی از شهروندان اوکراینی که از وضعیت موجود در کشورش ناراضی است می گوید:«پروشنکو وعده اعطای قدرت بیشتر به نهادها و مقامات محلی را داد. شاید این وعده روزی تحقق یابد. نمی دانم. اما به اندازه کافی زندگی کرده و رای داده ام و برداشتم این است که مردم تصمیم نمی گیرند. متاسفانه آنچه در این کشور تصمیم می گیرد و حرف اول را می زند پول است.»

انتخابات محلی امسال در حالی که کی یف سیاست تمرکززدایی قدرت را دنبال می کند آزمونی برای محبوبیت دولت ائتلافی پترو پروشنکو، رئیس جمهوری، محسوب می شود که با اقتصادی نابسامان و جنبش جدایی طلبی در شرق اوکراین دست به گریبان است.

به نظر نمی رسد که این انتخابات در اجرای توافقنامه آتش بس مینسک تاثیرگذار باشد چرا که اجرای آن بر عهده دولت مرکزی مستقر در کی یف است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند

ماکرون خطاب به متحدان اوکراین: بزدلی را کنار بگذارید؛ باید با درک شرایط شجاعت داشته باشیم