پاپ: بزرگان کلیسا کبک هایی سر فرو برده در برفند

پاپ: بزرگان کلیسا کبک هایی سر فرو برده در برفند
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پاپ فرانچسکو در گردهمایی سه هفته ای اسقف ها و بزرگان کلیسای کاتولیک در واتیکان در خصوص امور خانواده، رهبران این کلیسا را افرادی نامید که همچون کبک سر

آگهی

پاپ فرانچسکو در گردهمایی سه هفته ای اسقف ها و بزرگان کلیسای کاتولیک در واتیکان در خصوص امور خانواده، رهبران این کلیسا را افرادی نامید که همچون کبک سر در برف فرو برده اند و در حالی که خانواده ها رنج می برند خود را پشت دکترین های خشک پنهان کرده اند.

پیام وی در این گردهمایی موسوم به ‘سیناد’ این بود که ایمان و دین باید ریشه در جریان عادی زندگی داشته باشد.

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان در پایان سیناد گفت:«مسئله داران و آنهایی که ایمان قوی ندارند باید از جامعه رانده شوند؟ مسیح، برعکس، خواست حاشیه رانده شدگان و آنهایی که او را می طلبند، اجابت می کند.»

اسقف ها با سندی ۹۴ ماده ای و در حالت کلی بر آنچه که پاپ فرانچسکو از کلیسا می خواهد تا برای مثال نسبت به ازدواج مجدد کاتولیک ها عطوفت بیشتری نشان دهند مهر تایید زده اند.

آنها اگرچه نسبت به ازدواج مجدد در کلیسا نرمش نشان داده اند اما در برابر همجسنگرایان کمابیش بر موضع قبلی خود باقی مانده اند.

ازدواج یک فرد معتقد کاتولیک برای بار دوم در کلیسا بر اساس آموزه های مذهب کاتولیک امری بسیار نکوهیده است. با سند جدید کلیسا، اگرچه این رویه ملغی نمی شود اما راه بررسی موردی و برخورد آسانتر کلیسا با موضوع ازدواج مجدد هموار می شود.

با وجود اصلاحات بعمل آمده قوانین کلیسا با این سند شاهد دگرگونی بنیادین نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واتیکان بر ممنوعیت فراماسون‌ شدن کاتولیک‌ها تاکید کرد

عبدی و خدیر: ایران از اسلام انقلابی عبور می‌کند؛ مسلمانی ایرانیان با مسلمانی اعراب فرق دارد

جنجال در اسرائیل بر سر لایحه پایان دادن به معافیت سربازی طلبه‌های افراطی ارتدوکس