نشست سران اروپا برای بحران پناهجویان در مسیر بالکان

نشست سران اروپا برای بحران پناهجویان در مسیر بالکان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که در ده روز گذشته شصت هزار پناهجو وارد اسلوونی شدند، سران اتحادیه اروپا روز یکشنبه نشستی را برای بررسی بحران فزاینده پناهجویان در کشورهای

آگهی

در حالی که در ده روز گذشته شصت هزار پناهجو وارد اسلوونی شدند، سران اتحادیه اروپا روز یکشنبه نشستی را برای بررسی بحران فزاینده پناهجویان در کشورهای بالکان آغاز کردند. نخست وزیر اسلوونی گفته است اگر اتحادیه اروپا ترتیبی در این زمینه اتخاذ نکند، باید منتظر فروپاشی آن باشیم.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان گفت: «کنوانسیون ژنو همه ما را به هم پیوند داده است. ما معیارهایی برای کرامت انسانی داریم که این امر مثبتی است. معیارهایی هم برای تقسیم وظایف در مورد مسیر مهاجران از کشورهای بالکان داریم. قطعا در مورد افزایش مراکز ثبت نام در خارج از مرزها هم صحبت خواهیم کرد. ما می دانیم که حفاظت بهتر از مرزهای اتحادیه اروپا یکی از وظایف ماست.»

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان که میان کشورهای اروپایی به اتخاذ سیاست های ضد مهاجرت شناخته شده است، گفت: «اعضا اتحادیه اروپا به ویژه کشورهایی که عضو پیمان شنگن هم هستند توانایی یا آمادگی آن را ندارند که سر حرف خودشان بایستند. ما توافق های بین المللی داریم که همه باید بر سر آن بمانند. پیشنهاد اول من این بود که به کشورهای جنوب اروپا برویم تا اگر یونانی ها نتوانستند، ما از مرز آنها محافظت کنیم. ولی هیچ کس به حرف من گوش نکرد.»

خبرنگار یورونیوز در بروکسل می گوید: «منابع دیپلماتیک می گویند نشست سران، ایده آنگلا مرکل بوده است. اینجا در بروکسل بسیاری فکر می کنند که صدراعظم آلمان و رئیس کمیسیون اروپا، ژان کلود یونکر می خواهند به این وسیله پیام روشنی به کشورهای اروپای مرکزی و جنوب شرق اروپا بفرستند تا آنها دست از اقدامات یک جانبه بردارند و همکاری با یکدیگر را آغاز کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«توطئه روسیه برای کنار زدن زلنسکی»؛ اطلاعات اوکراین مانع سفر و دیدار پوروشنکو با اوربان مجارستان شد

نگرانی‌ها در مجارستان از طرح جدید دولت؛ فشار بر سازمان‌های غیردولتی و رسانه‌های مستقل بیشتر می‌شود؟

کمک ۵۰ میلیارد یورویی به اوکراین؛ اتحادیه اروپا: در صورت وتوی مجارستان «پلان بی» را رو می‌کنیم