حمله سایبری منسوب به اسلام گرایان علیه یک شرکت بزرگ مخابراتی در بریتانیا

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
حمله سایبری منسوب به اسلام گرایان علیه یک شرکت بزرگ مخابراتی در بریتانیا

یک شرکت مخابراتی بریتانیایی به نام «تاک تاک» روز جمعه اعلام کرد که هدف یک «حمله سایبری بزرگ» قرار گرفته است. هکرهای اینترنتی به اطلاعات شخصی بیش از چهار میلیون مشتری این شرکت از جمله نام و نام خانوادگی، آدرس و شماره تلفن آنها دست یافتند. مدیر عامل «تاک تاک» می گوید شخصی که خود را هکر معرفی کرده با این شرکت تماس گرفته و درخواست پول کرده است.

یک کارشناس می گوید: «یک مشکل کلی وجود دارد که مربوط به همه تجارت های اینترنتی است و آن این است که امنیت داده ها را نمی توان در هر زمانی تضمین شده دانست. امروز اولویت نخست شرکت های اینترنتی در جهان باید این باشد که از داده های مشتریان و در نتیجه از موجودیت شرکت خود حمایت کنند.»

شبکه چهار رادیو بی بی سی از قول یک پژوهش گر اسکاتلند یارد گفت هکرها ادعا کرده اند که یک گروه جهادی هستند و از خاک روسیه این عملیات را انجام داده اند.

این سومین بار در یک سال گذشته است که شرکت «تاک تاک» مورد حمله اینترنتی قرار می گیرد. این شرکت بزرگ مخابراتی به رغم انتقاد کارشناسان هنوز اطلاعات مشتریان خود را رمزگذاری نکرده است. «تاک تاک» روز جمعه هم چنین بیش از دو درصد از شاخص خود در بازار بورس لندن را از دست داد.