Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پایان دیدار سه روزه خانواده های جدا شده کره ای

پایان دیدار سه روزه خانواده های جدا شده کره ای
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سه روز دیدار سالخوردگان کره ای در مرز بین دو همسایه شمالی و جنوبی پایان گرفت. در این سه روز بسیاری از نسلهایی که در زمان صلح بین دو کره پیش از جنگ

آگهی

سه روز دیدار سالخوردگان کره ای در مرز بین دو همسایه شمالی و جنوبی پایان گرفت. در این سه روز بسیاری از نسلهایی که در زمان صلح بین دو کره پیش از جنگ دوم جهانی بدنیا آمده بودند اعضای خانواده خود را پس از دهه ها می دیدند. این افراد در اقامتگاهی در مون کومگانگ در خاک کره شمالی و تحت تدابیر ویژه امنیتی با هم دیدار کردند.

از سال ۲۰۰۰ میلادی، این بیستمین باریست که با وجود تنشها و فضای جنگ سرد بین دو کشور، دولت دو کره اقدامات لازم برای دیدار این افراد را فراهم می کنند. در هفته اول نزدیک به ۴۰۰ تن از اعضای خانواده ها در دو کشور پس از دهه ها با یکدیگر دیدار کردند.

یکی از اهالی کره شمالی که در ۸۸ سالگی برای دیدار اعضای خانواده اش به اینجا آمده است می گوید امیدوار است باری دیگر خانواده اش را ببیند و شاید این بار این اتفاق در یک کره یکپارچه و متحد بیفتد.

آمار نشان می دهد بیشتر از هفتاد هزار نفر از اهالی کره جنوبی همچنان بستگان و خویشاوندان نزدیکی در کره شمالی دارند. این خانواده ها در جریان جنگ کره در اوائل دهه پنجاه میلادی، بین سالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۲ دوپاره شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار اعضای خانواده های کره ای پس از دهه ها انتظار

محکومیت دو نوجوان در کره شمالی به ۱۲ سال کار با اعمال شاقه به دلیل تماشای ویدیوهای کره جنوبی

رقابت در شبه‌جزیره کره:ده روز پس از کره‌شمالی، ماهواره جاسوسی کره‌جنوبی باکمک ایلان‌ماسک به فضا رسید