۶۹ گروگان از چنگال داعش نجات یافتند

۶۹ گروگان از چنگال داعش نجات یافتند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز پنجشنبه نیروهای ویژه ایالات متحده به درخواست دولت اقلیم کردستان عراق به یاری پیشمرگه های کرد شتافتند تا تعدادی از گروگانهایی را که در اختیار گروه

آگهی

روز پنجشنبه نیروهای ویژه ایالات متحده به درخواست دولت اقلیم کردستان عراق به یاری پیشمرگه های کرد شتافتند تا تعدادی از گروگانهایی را که در اختیار گروه دولت اسلامی (داعش) بودند آزاد کنند.

این عملیات شبانه، در زندانی در نزدیکی شهر الحویجه در شمال عراق صورت گرفت و طی آن بیست عضو دولت اسلامی کشته و شش تن دیگر دستگیر شدند و تعدادی از پیشمرگه های کُرد نیز زخمی شدند.

پیتر کوک، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، در این باره گفت: «این عملیات، درست بعد از رسیدن این خبر که گروگانها در خطر قتل عام فوری قرار دارند برنامه ریزی و اجرا شد. این عملیات در راستای برنامه ما در مبارزه با داعش با هدف آموزش، مشاوره و کمک رسانی به نیروهای عراقی صورت گرفت. ایالات متحده، با ارسال هلیکوپتر و همراهی پیشمرگه های کُرد عراقی در این عملیات شرکت داشت.»

پنتاگون اعلام کرد در این عملیات ۶۹ گروگان آزاد شدند و یک سرباز آمریکایی نیز کشته شد. این فرد نخستین نظامی ایالات متحده است که در یک نبرد زمینی به دست نیروهای نیروهای گروه دولت اسلامی کشته می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت روزنامه نگار ژاپنی ربوده شده در سوریه به کشورش

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟