جستجوی ناپدیدشدگانِ منا به کمک فیس بوک در کشور مالی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جستجوی ناپدیدشدگانِ منا به کمک فیس بوک در کشور مالی

در حالیکه عربستان سعودی از اعلام مجدد آمار رسمی کشته شدگان فاجعه منا امتناع کرده، بر رقم ۷۶۹ تن تأکید می کند، مجموع تلفات رسمی اعلام شده از سوی ۳۴ کشور از مرز ۲۱۰۰تن گذشته است.

اهالی کشور مالی برای جستجوی بستگان ناپدید شده شان دست به دامن فیس بوک شده اند. کادیاتو سیسوکو، یکی از پیشگامان این حرکت می گوید: «والدین می آیند و عکسهایی از گمشدگانشان منتشر می کنند، شاید که ما اطلاعاتی از آنها داشته باشیم، داوطلبانی در مکه داریم که به بیمارستانهای شهر می روند و از مجروحان عکس می گیرند وعکس ها را با هم مقایسه می کنند.»

الاسِن توره، مردی است که به دنبال مادرش می گردد، مادری که در حادثه منا ناپدید شده است. او می گوید: «تا امروز هیچ خبری از منا به ما نرسیده. به زودی یک ماه می شود که نمی دانیم باید برایش عزا بگیریم یا نه.»

زنی دیگر که پدربزرگش در منا ناپدید شده می گوید: «یک ماه بی خبری از پدر، مادر، پسر یا دختر. نمی توان فهمید باید با چه کسی صحبت کرد، یا باید به چه کسی رجوع کرد، غیرقابل تحمل است، وحشتناک است.»

به گزارش آسوشیتد پرس کشورهای ایران، نیجریه، مالی، مصر و بنگلادش به ترتیب بیشترین تعداد جانباختگان در این حادثه را داشته اند.