روسیه و آمریکا بر سر تبادل اطلاعات نظامی در سوریه توافق کردند

روسیه و آمریکا بر سر تبادل اطلاعات نظامی در سوریه توافق کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات دفاعی روسیه و آمریکا توافق نامه ای را در مورد نحوۀ هماهنگی و تبادل اطلاعات ماموریت جنگنده های روسی و آمریکایی به منظور پیشگیری از حوادث هوایی

آگهی

مقامات دفاعی روسیه و آمریکا توافق نامه ای را در مورد نحوۀ هماهنگی و تبادل اطلاعات ماموریت جنگنده های روسی و آمریکایی به منظور پیشگیری از حوادث هوایی در سوریه امضا کردند.

ژنرال آناتولی آنتونوف، معاون وزیر دفاع روسیه در بارۀ این تفاهم نامه به خبرنگاران گفت: «امضای این سند هیچ تغییری در موضع روسیه و عملیات این کشور علیه نیروهای نظامی در سوریه و حمایت از دولت مشروع این کشور در برابر گروههای مسلح ایجاد نمی کند. این درحالیست که نیروهای ائتلاف علیه داعش به رهبری واشنگتن قوانین بین المللی را نادیده می گیرند.»

پیتر کوک، سخنگوی پنتاگون نیز در مورد این توافق گفت: « مذاکراتی که منجر به امضای این تفاهم نامه شده است، هیچ تغییری در موضع آمریکا نسبت به عملیات نظامی روسیه در سوریه ایجاد نمی کند. این توافق نامه به معنای همکاری با روسیه یا حمایت از روسیه در سوریه نیست. در حقیقت، ما همچنان معتقدیم که استراتژی روسیه در سوریه نتیجه ای معکوس خواهد داشت و حمایت آنها از رژیم اسد جنگ داخلی را وخیم تر می کند.»

تاکنون هیچ تصادمی میان جنگنده های روسیه با جنگنده های ائتلاف سرکوب داعش رخ نداده اما مقامات پنتاگون می گویند جنگنده های آمریکایی چند بار برای پیشگیری از برخورد با جنگنده های روسی مجبور به تغییر مسیر پروازهای خود شده اند.

روسیه بمباران مواضع گروههای مسلح در سوریه را از روز سی ام سپتامبر آغاز کرده است. مقامات این کشور می گویند اهداف این بمباران ها که به درخواست دولت سوریه آغاز شده، گروههای تروریستی و داعش هستند اما کشورهای غربی معتقدند مخالفان دولت سوریه هدف این بمباران ها قرار می گیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج پرسش در مورد حملات هوایی روسیه در سوریه

واشنگتن: مسکو پیشنهاد قابل توجه آزادی دو آمریکایی را که در روسیه زندانی هستند رد کرد

طرح آمریکا برای گسیل گروه ضربت به دریای سرخ؛ سالیوان: مسئول نهایی حمله به کشتی‌ها ایران است