مانور نظامی مشترک ناتو٬ آمریکا و مجارستان ‍پایان یافت

مانور نظامی مشترک ناتو٬ آمریکا و مجارستان ‍پایان یافت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مانور نظامی مشترک سازمان پیمان آتلانتیک شمالی٬ ناتو با حضور نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا و مجارستان روز چهارشنبه ‍پایان یافت. این رزمایش نظامی

آگهی

مانور نظامی مشترک سازمان پیمان آتلانتیک شمالی٬ ناتو با حضور نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا و مجارستان روز چهارشنبه ‍پایان یافت. این رزمایش نظامی بخشی از برنامه بلند مدت ناتوست.

گابور بروندی٬ فرمانده ارتش مجارستان این مانور را حامل پیامی دانست و گفت: «چنین مانوری مثل هر مانور نظامی آشکارا پیامی دارد. وقتی بحران در اوکراین شروع شد و روسیه در امور داخلی این کشور دخالت کرد و مناقشات آغاز شد ناتو انجام یک رشته مانورهای نظامی را در اروپا در دستور کار قرار داد.»

در مانور مشترک آمریکا و مجارستان بیش از نهصد سرباز و صدها ادوات زرهی تحت فرماندهی مجارستان شرکت داشتند. در این میان نیروهایی از کشورهای کرواسی٬ رومانی٬ اسلوونی و اوکراین هم حضور داشتند.

بپاتریس آسبوسُ خبرنگار یورونیوز از محل این مانور گزارش می دهد: «یک چنین مانوری نه تنها از نظر سیاسی بلکه از نظر دیپلماسی هم دارای اهمیت است. سال گذشته رسانه ها از اخراج بازرگان مجار از آمریکا خبر دادند. هم اکنون چنین مانوری از بهبود مناسبات دو کشور حکایت دارد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

ده‌ها هزار نفر در حمایت از رهبر نوظهور اپوزیسیون مجارستان به خیابان رفتند؛ پیتر مجار کیست؟

ویکتور اوربان: برای ایجاد تغییرات در اتحادیه اروپا چاره‌ای جز اشغال بروکسل نداریم