Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سرگردانی صدها مهاجردر مرز کرواسی و اسلوونی

سرگردانی صدها مهاجردر مرز کرواسی و اسلوونی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

قطاری که با هزار و هشتصد مهاجر از کرواسی به سمت اسلوونی حرکت کرده بود، در نزدیکی مرز با اسلوونی توقف کرد و بسیاری از سرنشینان قطار به سمت مرز حرکت

آگهی

قطاری که با هزار و هشتصد مهاجر از کرواسی به سمت اسلوونی حرکت کرده بود، در نزدیکی مرز با اسلوونی توقف کرد و بسیاری از سرنشینان قطار به سمت مرز حرکت کردند. اغلب این مهاجران از صربستان وارد کرواسی شده بودند و هدف بسیاری از آنها ورود به کشورهای اروپای غربی است.

کرواسی از اسلوونی خواسته بود که میزبان روزانه پنج هزار مهاجر باشد. این درخواست از سوی مقامهای اسلوونی رد شد و آنها گفته اند که فقط می توانند پذیرای نیمی از این تعداد باشند.

مسیر مورد علاقه مهاجران بری رسیدن به اروپای غربی، کشور مجارستان بود. پس از آنکه مقامهای این کشور مرزهای خود را به روی مهاجران بستند، آنها مسیر کرواسی و اسلوونی را در پیش گرفتند که مسیر طولانی تر و پردردسرتری است.

یکی از مقامهای وزارت کشور اسلوونی می گوید: «ما نمی توانیم مهاجرانی بیشتر از آنها که قرار است از مسیر کشور ما برای ادامه سفر خود استفاده کنند بپذیریم. در مدت زمان کوتاه حدودا ده روزه، بیش از ۳۵ هزار مهاجر وارد اسلوونی شده اند که این برای ما غیرقابل قبول است.»

عدم پذیرش مهاجران توسط کشورهایی که از آنها به عنوان کشورهای «ترانزیت» یاد می شود باعث سرگردانی آنها شده است. سرما، وضعیت اقامت آنها را دشوارتر هم کرده است.

موج جدید مهاجرت پناهجویان به اروپا با بالاگرفتن آتش جنگ داخلی در سوریه آغاز شد. بر اساس تخمینها از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون بیش از ششصد هزار نفر فقط از مسیر دریا وارد اروپا شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر اسلوونی خواستار آمادگی ارتش در برابر موج ورود پناهجویان شد

مجارستان مرزهایش را به روی پناهجویان بست

گروهی از مهاجران در دریای اژه جان باختند