زنگنه: پول مردم را نمی‌توان با هوچیگری و سر و صدا خورد

زنگنه: پول مردم را نمی‌توان با هوچیگری و سر و صدا خورد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران در گفتگویی به نامه اخیر بابک زنجانی واکنش نشان داد. وزیر نفت ایران همچنین از افزایش ۵۰۰ هزار بشکه ای صادرات نفت از روز اول لغو تحریم‌ها خبر داد.

آقای زنگنه در واکنش به نامه‌ی اخیر بابک زنجانی به نمایندگان مجلس گفت: «پول مردم را نمی‌توان با هوچیگری و سر و صدا خورد.»

وی افزود: ایشان (بابک زنجانی) پول ملت را خورده‌اند و هیچ راهی ندارند؛ باید این پول را به مملکت برگردانند.»

زنگنه در این باره که بابک زنجانی در نامه اخیر که به نمایندگان مجلس نوشته از مذاکره نکردن با وزیر نفت انتقاد کرده است، تصریح کرد: با نامه کاری ندارم؛ باید ١٠ هزار میلیارد تومان از پول مردم را که خورده‌اند پس دهند.

وزیر نفت همچنین با اشاره به انتشار برخی اظهارنظرهای بابک زنجانی از سوی برخی رسانه‌ها، تصریح کرد: «گمان می‌کنم ایشان در برخی رسانه‌ها پول خرج می‌کنند و حرفهایی می‌زنند که این تصور ایجاد می‌شود که ایشان طلبکار هستند و ما بدهکار؛ در حالی که ایشان پول ملت را خورده‌اند و باید آن را پس بدهند.»

بابک زنجانی هفته گذشته در نامه‌ای به نمایندگان مجلس، ضمن دفاع از اقدامات خود در دوران پیش از حبس دفاع و اعلام کرد که به قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران نیز بیش از ۲۰۰ میلیون یورو قرض داده و هنوز ۳۰ میلیون یورو از این قرارگاه طلبکار است.

وی در این نامه همچنین مدعی شد که از سال ۸۸ تا ۹۰ با نصب سیستمی در چند بانک ایران، دو و نیم میلیارد یورو را به خارج از کشور منتقل و به ازای هر یورو ۱۲۰۰ تومان دریافت کرده، اما درنهایت همه این مبلغ را در داخل کشور سرمایه‌گذاری کرده است.

گفتنی است بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران، بارها بابک زنجانی را متهم کرده است که با همکاری چند وزیر و رئیس کل بانک مرکزی در دولت گذشته، دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار دریافت و به حساب بانک جعلی خود در مالزی واریز کرده که در ‌‌‌‌نهایت این پول «از بین رفته» است.

افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت

وزیر نفت ایران در بخش دیگری از گفتگوی خود و در پاسخ به سوالی در خصوص بازکردن فضا برای نفت ایران توسط نفت اوپک، اظهارداشت: ما برای صادرات نفت خود از کسی اجازه نمی گیریم و تولید خود را وارد بازار خواهیم کرد.

زنگنه گفت اوپک با عقلانیتی که داراست زمینه بازگشت آرام ما به بازار را فراهم خواهد کرد.

زنگنه با بیان آنکه اعضای اوپک از بازگشت نفت ایران به بازار استقبال کرده اند، افزود: از روز اولی که تحریم ها لغو شود ایران صادرات نفت خود را ۵۰۰ هزار بشکه افزایش خواهد داد و مشتریان سنتی نیز از بازگشت نفت ایران استقبال کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فقدان شفافیت اقتصادی و ظهور پدیده بابک زنجانی در ایران

ایران یک کشتی «مرتبط با اسرائیل» را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کرد

واشنگتن پست: ایران اورانیوم غنی‌شده کافی برای ساخت ۳ سلاح هسته‌ای را در اختیار دارد