Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نویسنده ایتالیایی از اتهام «تحریک به خرابکاری» در خط آهن لیون-تورین تبرئه شد

نویسنده ایتالیایی از اتهام «تحریک به خرابکاری» در خط آهن لیون-تورین تبرئه شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اری د لوکا، نویسنده ایتالیایی در دادگاهی در ایتالیا از اتهام «تحریک به خرابکاری» در خط آهن سریع السیر لیون-تورین تبرئه شد. این نویسنده ۶۵ ساله قبل از

آگهی

اری د لوکا، نویسنده ایتالیایی در دادگاهی در ایتالیا از اتهام «تحریک به خرابکاری» در خط آهن سریع السیر لیون-تورین تبرئه شد.

این نویسنده ۶۵ ساله قبل از اعلام حکم دادگاه در اظهاراتی، اقدام خود مبنی بر اعلام فراخوان برای اخلال در راه آهن لیون-تورین را تایید کرده بود.

او گفت: «من باور دارم که با خط راه آهن به اصطلاح سریع السیر باید مقابله و این پروژه برچیده شود. اقدامات خرابکارانه در دفاع از سلامت و محافظن از آب و هوا و زمین که تهدید می شوند، نابجا نیست.»

دادستان پرونده برای آقای لوکا به دلیل آنکه وی در سال ۲۰۱۳ در مصاحبه ای خواستار ایجاد اخلال در ساخت این خط آهن شده بود، مجازاتی برابر با هشت ماه زندان را تقاضا کرده بود. این نویسنده ایتالیایی دو سال پیش گفته بود: «در احداث خط آهن سریع السیر باید اخلال ایجاد کرد. به همین دلیل به قیچی ها نیاز است. بریدن حصارهای کارگاه راه آهن اقدام تروریستی نیست.»

در جریان رسیدگی به اتهام آقای لوکا، بیش از ۵۰۰ تن از روشنفکران جهان حمایت خود را از این نویسنده حامی محطی زیست اعلام کردند.

ساخت خط آهن لیون-تورین انتقادهای زیادی را برانگیخته است. در ژانویه گذشته دهها نفر از مخالفان این پروژه در درگیری خشونت بار با پلیس بازداشت و به زندان محکوم شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانمارک-آلمان تنها در ۷ دقیقه با «فئمارنبلت»؛ طولانی‌ترین تونل زیرآبی جهان با خط راه‌آهن و چهار باند

سالها تنها در دریاها؛ آمار جهانی ملوانان بی‌دستمزد رهاشده در بنادر رکورد شکست

حادثه ریلی در هند؛ قطار باری ۷۰ کیلومتر را بدون راننده و با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت طی کرد