نویسنده ایتالیایی از اتهام «تحریک به خرابکاری» در خط آهن لیون-تورین تبرئه شد

نویسنده ایتالیایی از اتهام «تحریک به خرابکاری» در خط آهن لیون-تورین تبرئه شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اری د لوکا، نویسنده ایتالیایی در دادگاهی در ایتالیا از اتهام «تحریک به خرابکاری» در خط آهن سریع السیر لیون-تورین تبرئه شد. این نویسنده ۶۵ ساله قبل از

آگهی

اری د لوکا، نویسنده ایتالیایی در دادگاهی در ایتالیا از اتهام «تحریک به خرابکاری» در خط آهن سریع السیر لیون-تورین تبرئه شد.

این نویسنده ۶۵ ساله قبل از اعلام حکم دادگاه در اظهاراتی، اقدام خود مبنی بر اعلام فراخوان برای اخلال در راه آهن لیون-تورین را تایید کرده بود.

او گفت: «من باور دارم که با خط راه آهن به اصطلاح سریع السیر باید مقابله و این پروژه برچیده شود. اقدامات خرابکارانه در دفاع از سلامت و محافظن از آب و هوا و زمین که تهدید می شوند، نابجا نیست.»

دادستان پرونده برای آقای لوکا به دلیل آنکه وی در سال ۲۰۱۳ در مصاحبه ای خواستار ایجاد اخلال در ساخت این خط آهن شده بود، مجازاتی برابر با هشت ماه زندان را تقاضا کرده بود. این نویسنده ایتالیایی دو سال پیش گفته بود: «در احداث خط آهن سریع السیر باید اخلال ایجاد کرد. به همین دلیل به قیچی ها نیاز است. بریدن حصارهای کارگاه راه آهن اقدام تروریستی نیست.»

در جریان رسیدگی به اتهام آقای لوکا، بیش از ۵۰۰ تن از روشنفکران جهان حمایت خود را از این نویسنده حامی محطی زیست اعلام کردند.

ساخت خط آهن لیون-تورین انتقادهای زیادی را برانگیخته است. در ژانویه گذشته دهها نفر از مخالفان این پروژه در درگیری خشونت بار با پلیس بازداشت و به زندان محکوم شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حادثه ریلی در هند؛ قطار باری ۷۰ کیلومتر را بدون راننده و با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت طی کرد

آمریکا برای اطلاعاتی درباره یک هکر ایرانی ۱۰ میلیون دلار پاداش تعیین کرد

رویترز: برغم حملات حوثی‌ها تردد نفتکش‌ها در دریای سرخ ادامه دارد