آلمان برای پناهجویان، مناطق ترانزیت می سازد

آلمان برای پناهجویان، مناطق ترانزیت می سازد
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به دلیل شمار بالای مهاجران و پناهجویان جدید در آلمان، دولت برلین تصمیم گرفته است در نواحی مرزی، سامانه هایی ویژه ایجاد کند تا پناهجویان در مدت انتظار

به دلیل شمار بالای مهاجران و پناهجویان جدید در آلمان، دولت برلین تصمیم گرفته است در نواحی مرزی، سامانه هایی ویژه ایجاد کند تا پناهجویان در مدت انتظار برای بررسی پرونده شان، بطور موقت در آنجا بمانند. مقامات آلمانی در عین حال می گویند که اتحادیه اروپا چنین تدابیری را قبلا پیش بینی کرده است.

آگهی

پیتر آلتمایر، رئیس دفتر صدر اعظم و مسئول هماهنگی امور پناهندگان آلمان می گوید: «مناطق ترانزیت ابتکار آلمان نیست بلکه بر اساس دستورالعمل اتحادیه اروپا ایجاد شده است. فکر می کنم برای مقابله با این مشکل، هیچ راه حلی را نباید نادیده بگیریم. این گونه در مورد افرادی که به نجات شان آمده ایم، می توانیم تشخیص بدهیم کدامها تحت تعقیب هستند، کدامها همه چیزشان را از دست داده اند، و کدامها به دلایل اقتصادی آمده اند.»

بیشتر مهاجران ورودی از مرز اتریش که اغلب سوری هستند، وارد ایالت جنوبی آلمان یعنی بایرن می شوند. دولت محلی بایرن برای مقابله با هجوم روزافزون پناهجویان تهدید کرده که مرز خود با اتریش را خواهد بست.

شمار پناهجویانی که در سال جاری میلادی وارد آلمان شده اند، به بیشتر از یک و نیم میلیون نفر می رسد. هنوز معلوم نیست نقاط ترانزیتی دقیقا در کدام مناطق مرزی آلمان ایجاد خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اقلیت‌های روما و سینتی در آلمان تحت تبعیض نهادینه قرار دارند

اکتبرفست؛ جشن آبجوخوری در شهر مونیخ آغاز شد

انتخابات محلی در یک شهر آلمان؛ «پیامبرِ» راست افراطی توانست ترامپ و مارکس را شکست دهد