تعداد قربانیان انفجارهای انتحاری در مرکز آنکارا به ۹۵ تن رسید

تعداد قربانیان انفجارهای انتحاری در مرکز آنکارا به ۹۵ تن رسید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اساس آخرین خبرها، تعداد قربانیان حملات انتحاری روز شنبه آنکارا دست کم به ۹۵ نفر افزایش یافته است. مقامات ترکیه این دو انفجار را حملات تروریستی

بر اساس آخرین خبرها، تعداد قربانیان حملات انتحاری روز شنبه آنکارا دست کم به ۹۵ نفر افزایش یافته است. مقامات ترکیه این دو انفجار را حملات تروریستی دانسته اند.

آگهی

به گفته رسانه ها دو بمب گذار انتحاری در حالیکه تظاهرات صلح فعالان طرفدار کردها و اتحادیه های کارگری در خارج از ایستگاه اصلی قطار آنکارا در حال برگزاری بود، این حادثه را رقم زدند.

احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه روز شنبه به دیدار مجروحان این حادثه در بیمارستان رفت. در این حادثه دست کم ۲۴۶ نفر مجروح شده اند که ۴۸ نفر آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

نخست وزیر ترکیه بعد از دیدار مجروحان این حادثه گفت: «ما به تحقیقاتمان در ارتباط با این حمله ادامه می دهیم. در حال حاضر گروههای بالقوه ای که می توانند دست به این حملات زده باشند مشخص اند: داعش، پ کا کا، چپگرایان مارکسیت لنینیست و حزب انقلابی آزادی مردم ترکیه.»

حزب دموکراتیک خلق ها که حامی کردهاست دولت ترکیه را سرزنش کرده و گفته است دست دولت به خون آغشته است. تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حملات را نپذیرفته است. همزمان پ کا کا از شبه نظامیان خود خواسته است که عملیات در ترکیه را تا برگزاری انتخابات اول نوامبر متوقف کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار در یک کارخانه موشک‌سازی در نزدیکی آنکارا؛ وزارت دفاع ترکیه: دستکم ۵ نفر کشته شدند

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا

تصاویری از ویرانی‌های زلزله ترکیه؛ «همه ساکت، شاید آوایی خفیف از زیر آوار شنید»