راهپیمایی اعتراضی حامیان گروه حماس در غزه و نگرانی از آغاز انتفاضه سوم

راهپیمایی اعتراضی حامیان گروه حماس در غزه و نگرانی از آغاز انتفاضه سوم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران نفر از حامیان گروه حماس، روز جمعه در خان یونس در نوار غزه به خیابان ها آمدند. آنها اعلام کرده بودند که «مانند شهیدان» تا بیت المقدس راهپیمایی

آگهی

هزاران نفر از حامیان گروه حماس، روز جمعه در خان یونس در نوار غزه به خیابان ها آمدند. آنها اعلام کرده بودند که «مانند شهیدان» تا بیت المقدس راهپیمایی خواهند کرد. تنش های هفته اخیر در بیت المقدس نگرانی ها از آغاز انتفاضه سوم فلسطینی ها را افزایش داده است.

مشیر المصری سخنگوی حماس گفت: «انتفاضه قدس آغاز شده و ما به عقب بر نمی گردیم. دشمن صهیونیستی ما به طور کامل مسئول این وضعیت است. آنها از تمام خطوط قرمز عبور کرده اند و با تقسیم و انزوای مسجد الاقصی احساسات مردم ما را جریحه دار کرده اند.»

خشونت ها میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها در ده روز گذشته منجر به مرگ چهار اسرائیلی و مرگ دست کم هشت فلسطینی شده است. روز جمعه در شهرک یهودی نشین کیریات اربع یک مرد فلسطنی که با چاقو یک پلیس اسرائیلی را زخمی کرده بود به ضرب گلوله کشته شد.

همچنین در حادثه دیگری در روز جمعه یک زن فلسطینی در ایستگاه اتوبوسی در افولا در شمال اسرائیل در حالی که قصد داشت با چاقو به یک نیروی گارد امنیتی حمله کند با شلیک گلوله زخمی شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشدید خشونت‌ها در کرانه باختری؛ آیا شهرک‌نشینان اسرائیلی جبهه جنگ جدیدی را باز خواهند کرد؟

لحظه اصابت بمب‌‌های جنگنده‌های اسرائیل به غزه و ویرانی‌ها

خانه یک فلسطینی متهم به کشتن دو اسرائیلی در نابلس منفجر شد