هدلاین: انتخابات ریاست جمهوری بلاروس روز یک شنبه برگزار می شود. مخالفان می گویند این انتخابات آزاد نیست

هدلاین: انتخابات ریاست جمهوری بلاروس روز یک شنبه برگزار می شود. مخالفان می گویند این انتخابات آزاد نیست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات ریاست جمهوری بلاروس صبح روز یک شنبه برگزار می شود. انتخاباتی که حدس زدن نامزد پیروز آن چندان دشوار نیست. الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری

آگهی

انتخابات ریاست جمهوری بلاروس صبح روز یک شنبه برگزار می شود. انتخاباتی که حدس زدن نامزد پیروز آن چندان دشوار نیست. الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس که برای بار پنجم در انتخابات شرکت می کند در مصاحبه با رویترز خود را «آخرین و تنها دیکتاتور در اروپا» نامیده بود باتفاق سه نامزد دیگر در این انتخابات رقابت خواهند کرد. با این حال مخالفان معتقدند این انتخابات به معنای واقعی آزاد نیست.

سوتلانا آلکسیویچ برنده جایزه نوبل ادبیات سال جاری به اتحادیه اروپا درباره لغو تحریم های این اتحادیه علیه رئیس جمهوری بلاروس هشدار داد. رئیس جمهوری بلاروس اهدای جایزه نوبل به خانم آلکسیویچ را تبریک گفته است. در حال که برخی کتاب های او اجازه نشر در بلاروس را ندارد.
۳۲
سوتلانا آلکسیویچ برنده جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۱۵ می گوید:
«اهمیتی ندارد که به لوکاشنکو رای بدهیم یا نه. همانطور که استالین گفته بود مهم نیست چه کسی رای می دهد و چطور رای می دهد، آنچه مهم است این است که چه کسی رای ها را می شمارد. و من فکر می کنم این موضوع در اینجا هم مصداق دارد. فکر نمی کنم ما بتوانیم انتظار یک سورپرایز را داشته باشم. همه از آنچه در روسیه و بلاروس رخ می دهد مطلع اند، وضعیتی که متاسفانه برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت.»

۵۱
مخالفان سیاست های الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس، روز شنبه و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در خیابان های مینسک پایتخت دست به اعتراض زدند
رهبران حزب اتحاد مدنی و جنبش موسوم به بیان حقیقت با شعار «بگذارید بلاروس زندگی کند» دست به اعتراض زدند آنها معتقدند که انتخابات واقعی در بلاروس برگزار نمی شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لوکاشنکو: اگر ناتو به خاک بلاروس تجاوز کند، تسلیحات هسته‌ای روسیه را به کار می‌گیریم

اوکراین و لهستان: شبه‌نظامیان واگنر وارد بلاروس شدند

لوکاشنکو: رئیس گروه واگنر با هزاران جنگجویش در روسیه و خود شاید در مسکو است