لیبی دولت وحدت ملی تشکیل می دهد

لیبی دولت وحدت ملی تشکیل می دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نماینده سازمان ملل متحد در بحران لیبی از تشکیل دولت وحدت ملی در این کشور خبر داد. به گفته برناردینو لئون این طرح پس از ماه ها مذاکره میان گروه های

آگهی

نماینده سازمان ملل متحد در بحران لیبی از تشکیل دولت وحدت ملی در این کشور خبر داد. به گفته برناردینو لئون این طرح پس از ماه ها مذاکره میان گروه های درگیر در این کشور اجرا می شود و فایز السراج، رهبری دولت وحدت ملی را بر عهده خواهد داشت.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در بحران لیبی گفت: «این یک دستاورد آسان نبود. گزینه های موجود نیز شاید بهترین نبودند اما به نظر من نتیجه تقریبا قابل قبول است و لیستی از اسامی خوب در اختیار داریم، سیاستمداران و افرادی که مطمئن هستم همه توان خود را برای خارج کردن کشورشان از بحران موجود صرف خواهند کرد.»

در طرح تشکیل دولت وحدت ملی در لیبی سه نایب رئیس به نمایندگی از مناطق شرق، غرب و جنوب این کشور، در کنار نخست وزیر پیشنهادی حضور خواهند یافت.

موسی الکونی، ، یکی از سه نفری که به عنوان نایب نخست وزیر معرفی شده، می گوید: « اکنون کار واقعی آغاز شده است. اکنون همه چیز به نمایندگان لیبی در پارلمان ها بستگی دارد تا برای دولت تصمیم گیری کنند. بدون آن کاری نمی توانیم انجام دهیم.»

از سال ۲۰۱۴ تاکنون دو گروه رقیب در لیبی قدرت را در دست دارند. یک گروه که تحت حمایت اسلامگرایان در طرابلس فعال است و گروه دیگر که از حمایت جامعه بین المللی برخوردار است و در شرق این کشور حکومت می کند.

لیبی از سال ۲۰۱۱ و پس از سرنگونی حکومت معمر قذافی در نا آرامی بسر می برد. در حال حاضر گروه های مسلح بخش های مختلفی از این کشور را در دست دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا نخست‌وزیر پیشین بریتانیا خواستار انحلال سازمان ملل متحد شد؟

ایالات متحده و ژاپن خواستار پای کارآمدن «همه کشورها» برای ممنوعیت توسعه سلاح‌های هسته‌ای در فضا شدند

رئیس امور بشردوستانه اتحادیه اروپا: اسرائیل مدرکی برای حمایت از ادعاهایش علیه اونروا ارائه نکرده است