بنیامین نتانیاهو در واکنش به افزایش خشونت ها در بیت المقدس: راه حل فوری وجود ندارد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بنیامین نتانیاهو در واکنش به افزایش خشونت ها در بیت المقدس: راه حل فوری وجود ندارد

موج خشونت ها در بیت المقدس که از یک هفته پیش شروع شد، روز پنج شنبه با حمله یک فلسطینی به چهار نفر از جمله یک سرباز اسرائیلی در تل آویو، به پایتخت اسرائیل کشیده شده است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با اشاره به اینکه راه حل سریعی برای مقابله با حملات انفرادی فلسطینی ها وجود ندارد، گفت: «ما در میان موجی از ترور هستیم اما هیچ راه حل جادویی وجود ندارد و اقداماتی که ما اتخاذ کرده ایم به نتایج فوری نمی انجامد. اما با عزم روشمند ثابت خواهیم کرد که ترور به نتیجه ای نمی رسد و ما آنرا شکست خواهیم داد.»

در اثر حملات یک هفته گذشته از سوی فلسطینی ها چهار اسرائیلی بر اثر ضربات چاقو در بیت المقدس و یک نفر بر اثر شلیک گلوله در کرانه باختری کشته شدند. همچنین در اثر این درگیری ها سه فلسطینی کشته و دهها تن در درگیری با پلیس اسرائیل زخمی شدند.

مجاهد ابو تیفاحا از مغازه داران بیت المقدس می گوید: «پلیس اسرائیل می گوید که این دستگاههای فلزیاب برای چک کردن افراد مشکوک است، در حالیکه در این خیابان نظامیان در فواصل کم حضور دارند و در کل این خیابان ۴۰ تا ۵۰ دوربین امنیتی است. این موضوع نشان می دهد که اسرائیل در اینجا شکست خورده است.»

نگرانی فلسطینی ها از افزایش بازدید گروههای اسرائیلی از بخش هایی از مسجد الاقصی که در کنترل مسلمانان است از علل خشونت های اخیر ارزیابی می شود. با این حال دفتر نتانیاهو بازدید مقامات دولتی از مراکز حساس مذهبی را ممنوع کرده است. پلیس اسرائیل همچنین اعلام کرده است که تنها مردان بالای ۵۰ سال و زنان می توانند روز جمعه وارد مسجد الاقصی شوند.