Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بنیامین نتانیاهو در واکنش به افزایش خشونت ها در بیت المقدس: راه حل فوری وجود ندارد

بنیامین نتانیاهو در واکنش به افزایش خشونت ها در بیت المقدس: راه حل فوری وجود ندارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موج خشونت ها در بیت المقدس که از یک هفته پیش شروع شد، روز پنج شنبه با حمله یک فلسطینی به چهار نفر از جمله یک سرباز اسرائیلی در تل آویو، به پایتخت

آگهی

موج خشونت ها در بیت المقدس که از یک هفته پیش شروع شد، روز پنج شنبه با حمله یک فلسطینی به چهار نفر از جمله یک سرباز اسرائیلی در تل آویو، به پایتخت اسرائیل کشیده شده است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با اشاره به اینکه راه حل سریعی برای مقابله با حملات انفرادی فلسطینی ها وجود ندارد، گفت: «ما در میان موجی از ترور هستیم اما هیچ راه حل جادویی وجود ندارد و اقداماتی که ما اتخاذ کرده ایم به نتایج فوری نمی انجامد. اما با عزم روشمند ثابت خواهیم کرد که ترور به نتیجه ای نمی رسد و ما آنرا شکست خواهیم داد.»

در اثر حملات یک هفته گذشته از سوی فلسطینی ها چهار اسرائیلی بر اثر ضربات چاقو در بیت المقدس و یک نفر بر اثر شلیک گلوله در کرانه باختری کشته شدند. همچنین در اثر این درگیری ها سه فلسطینی کشته و دهها تن در درگیری با پلیس اسرائیل زخمی شدند.

مجاهد ابو تیفاحا از مغازه داران بیت المقدس می گوید: «پلیس اسرائیل می گوید که این دستگاههای فلزیاب برای چک کردن افراد مشکوک است، در حالیکه در این خیابان نظامیان در فواصل کم حضور دارند و در کل این خیابان ۴۰ تا ۵۰ دوربین امنیتی است. این موضوع نشان می دهد که اسرائیل در اینجا شکست خورده است.»

نگرانی فلسطینی ها از افزایش بازدید گروههای اسرائیلی از بخش هایی از مسجد الاقصی که در کنترل مسلمانان است از علل خشونت های اخیر ارزیابی می شود. با این حال دفتر نتانیاهو بازدید مقامات دولتی از مراکز حساس مذهبی را ممنوع کرده است. پلیس اسرائیل همچنین اعلام کرده است که تنها مردان بالای ۵۰ سال و زنان می توانند روز جمعه وارد مسجد الاقصی شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش موج خشونت ها میان شهروندان فلسطینی و اسرائیلی

گالانت فرانسه را به اتخاذ «سیاست‌های خصمانه» در قبال اسرائیل متهم کرد

جزئیات عملیات آزادسازی گروگان‌ها؛ چگونه نیروهای ویژه ارتش اسرائیل به عمق غزه نفوذ کردند؟