اروپا "پناهجویان اقتصادی" را به کشورشان باز می گرداند

اروپا "پناهجویان اقتصادی" را به کشورشان باز می گرداند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیران کشور اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در لوکزامبورگ بر سر سیاست های جدید برای مقابله با ورود موج پناهجویان به اروپا به توافق رسیدند. بر این اساس

آگهی

وزیران کشور اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در لوکزامبورگ بر سر سیاست های جدید برای مقابله با ورود موج پناهجویان به اروپا به توافق رسیدند.

بر این اساس تنها درخواست پناهندگی کسانی پذیرفته خواهد شد که جانشان در کشور مبدا در خطر باشد. همچنین مهاجرانی که به دلیل شرایط اقتصادی خواستار پناهندگی هستند به کشورشان باز گردانده خواهند شد. از این جمله می توان به اتباع کشورهای حوزه بالکان اشاره کرد.

دولت آلمان نیز پیش تر فهرستی منتشر کرده بود که بر اساس آن کشورهای حوزه بالکان “کشورهای امن” شناخته می شوند و درخواست پناهندگی اتباع آنها پذیرفته نخواهد شد.

وزیر کشور آلبانی درباره موج مهاجرت از این کشور می گوید: «از یک طرف پس از بحران اقتصادی، یونان، آلبانیایی هایی که آنجا کار می کردند را به سمت کشورهای اروپایی روان کرد. از طرف دیگر یک باور غلط به وجود آمد که شما می توانید از اینجا بروید و راه حل های ساده، راه حل های اقتصادی را در کشورهای دیگر پیدا کنید.»

آلبانی یکی فقیرترین کشورهای اروپایی است. بیش از بیست درصد مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می کنند و میزان بیکاری در آن از ۱۵درصد هم فراتر رفته است.

پیش تر آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه در پارلمان اروپا با “منسوخ” خواندن مقررات مهاجرتی فعلی اتحادیه، خواستار اتحاد کشورهای عضو برای تغییرات این قوانین شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرار از رستوران پس از خوردن شام؛ با دستور نخست‌وزیر ایتالیا صورتحساب گردشگران خاطی پرداخت شد

بازگشت دوباره پلیس آلبانی به اردوگاه سازمان مجاهدین خلق؛ تدابیر امنیتی افزایش یافت

وزارت خارجه آمریکا: اقدام دولت آلبانی برای ورود به مقر سازمان مجاهدین قانونی است