افزایش شمار پناهجویانی که از راه روسیه به اروپا می روند

افزایش شمار پناهجویانی که از راه روسیه به اروپا می روند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمار پناهجویانی که مسیر روسیه را برای رسیدن به اروپا برگزیده اند طی روزهای اخیر افزایش یافته است. این گروه خود را به یکی از شمالی ترین نقاط روسیه در

آگهی

شمار پناهجویانی که مسیر روسیه را برای رسیدن به اروپا برگزیده اند طی روزهای اخیر افزایش یافته است.

این گروه خود را به یکی از شمالی ترین نقاط روسیه در مرز نروژ و فنلاند می رسانند و اغلب با کمک رانندگان روس خود را به نخستین شهر کوچک آن سوی مرز نروژ می رسانند.

عبور از این منطقه غیر قانونی نیست اما پلیس جریمه های سنگینی را برای رانندگانی که این افراد را به این منطقه می رسانند در نظر گرفته است. بر همین اساس پناهجویان اغلب این مسیر را با دوچرخه طی می کنند.

به گفته پلیس نروژ تنها طی یک هفته گذشته ۲۷۵ پناهجو با عبور از روسیه وارد نروژ شده اند در حالیکه طی شش ماه گذشته در هر ماه شاید حدود ۱۰ پناهجو این مسیر را می پیمودند.

این گروه پس از عبور از مرز روسیه وارد دهکده کوچکی به نام نیکل در نروژ می شوند. این دهکده حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

یکی از پناهجویان سوری می گوید: «این مسیر امن تر است. دیگر مردم سعی می کنند با عبور از دریا و از راه ترکیه خود را به اروپا برسانند که راه خوبی نیست. به نظر من تعداد افرادی که این مسیر را برگزیده اند طی ماه جاری افزایش یافته زیرا تعداد بیشتری از وجود این راه با خبر شده اند.»

نروژ عضو اتحادیه اروپا نیست اما با امضای قرارداد شنگن مرزهایش با کشورهای اتحادیه اروپا از جمله فنلاند و سوئد کنترل نمی شوند و پناهجویان می توانند به راحتی از این مسیر خود را به اتحادیه اروپا برسانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پارلمان نروژ تهدید به بمب‌گذاری شد؛ پلیس خیابان‌های مجاور را بست

پادشاه بیمار و ۸۷ ساله نروژ تحت عمل جراحی قرار گرفت

استارتاپ نروژی سفارش‌های غذایی را با پهپاد به دست مشتریان می‌رساند