Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پگیدا: درهای باز به روی مهاجران خیانت به ملت آلمان است

پگیدا: درهای باز به روی مهاجران خیانت به ملت آلمان است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هوادارن پگیدا روز دوشنبه با راهپیمایی در شهر درسدن، نسبت به افزایش مهاجران در آلمان اعتراض کردند. تظاهرات کنندگان در این راهپیمایی، با محکوم کردن

آگهی

هوادارن پگیدا روز دوشنبه با راهپیمایی در شهر درسدن، نسبت به افزایش مهاجران در آلمان اعتراض کردند. تظاهرات کنندگان در این راهپیمایی، با محکوم کردن سیاست درهای باز به روی مهاجران، آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور را به خیانت علیه ملت آلمان متهم کردند.

یکی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی می گوید:«من باور دارم که سیاست های آنگلا مرکل علیه منافع ملت آلمان است و بسیار از این اتفاق عصبانی ام. این خیانت است. او حرف های خود را به هنگام سوگند خوردن [آغاز صدارت] فراموش کرده است.»

تظاهرات هواداران پگیدا با تجمع طرفداران سیاست درهای باز به روی مهاجران همراه بود.

یکی از کسانی که با حضور مهاجران در آلمان موافق است، با بیان اینکه این پناهجویان نیاز به کمک دارند، می گوید: «من می دانم چرا آنها به اینجا آمده اند. من هم اگر جنگ کشورم را ناامن می کرد، از آنجا می گریختم. من نمی فهمم چرا اینها [مخالفان مهاجران] نمی توانند با حضور آنها کنار بیایند. ما [در مقایسه با مهاجران] در امنیت هستیم و پادشاهی می کنیم.»

پگیدا که خاستگاه آن شهر درسدن است، جنبشی است که علیه اسلامی شدن آلمان تشکیل شده است. طرفداران این جنبش هر دوشنبه، اقدام به راهپیمایی در شهرهای این کشور می کنند.

پس از افزایش موج اعتراض ها به این جنبش، طی ماههای اخیر شمار شرکت کنندگان در راهپیمایی های هفتگی کاهش یافته بود اما با بالا رفتن میزان مهاجرانی که طی ماههای اخیر وارد آلمان شده اند، بر تعداد هواداران پگیدا نیز افزوده شده است. به گزارش منابع خبری آلمان، در راهپیمایی روز دوشنبه نزدیک به ۷۰۰۰ نفر شرکت داشتند.

لوتس باخمن، بنیانگذار این جنبش هفتۀ گذشته به ترویج نفرت متهم شده است. پس از آنکه تصاویر وی در شمایل هیتلر در رسانه های آلمان منتشر شد، لوتس باخمن از رهبری این جنبش کناره گیری کرد.

آلمان شمار پناهجویان برای سال ۲۰۱۵ در این کشور را بیش از ۸۰۰ هزار نفر تخمین می زند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی مقامات آلمان از افزایش شمار پناهجویان در گزارش محرمانه

مهاجران سوری و عراقی از جنایات داعش می گویند

مجارستان؛ پایان عملیات حصار کشی مرزی با کرواسی