خسارات سیل در جنوب فرانسه بی شمار گزارش می شود

خسارات سیل در جنوب فرانسه بی شمار گزارش می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بارش شدید باران و جاری شدن سیل در استان آلپ ماریتیم در جنوب شرقی فرانسه تلفات زیادی بر جای گذاشته است. در آخرین آمار اعلام شده از سوی مقامات مناطق

آگهی

بارش شدید باران و جاری شدن سیل در استان آلپ ماریتیم در جنوب شرقی فرانسه تلفات زیادی بر جای گذاشته است. در آخرین آمار اعلام شده از سوی مقامات مناطق آسیب دیده، دست کم ۱۷ نفر جان خود را از دست داده اند و چهار نفر نیز ناپدید شده اند که جستجوها برای یافتن آنها ادامه دارد.

یکی از ساکنان «ماندلیو» در نزدیکی شهر کن می گوید: «در عرض کمتر از ۱۰ دقیقه ارتفاع آب زیاد شد و فشار آب درها را هم بسته بود. آب از هر طرف بیرون می زد، دیوانه کننده بود.»

در اثر جاری شدن سیل همچنین برق این مناطق قطع شده و به دلیل از بین رفتن کابل های ارتباطی، امکان تماس تلفنی نیز وجود ندارد. شرکت راه آهن فرانسه نیز اعلام کرده حرکت قطارها در مناطقی مانند کن و نیس مختل شده است و در طول شب هیچ قطاری در مناطق سیل زده تردد نخواهد کرد.

به تعداد زیادی از خانه های متحرک و کاروان های مسافرتی در اتراق گاههای مسافران نیز خساراتی وارد شده است.

یک گردشگر بریتانیایی می گوید: «فکر می کردم خواهم مرد. وقتی سیل روان بود فکر می کردم بهتر است با آب همراه بشوم. کمی پایین تر، دختر جوانی بود که پشت سر من می خواست اتومبیل اش را حرکت بدهد، ناپدید شد. توانستم از یک درخت بالا بروم و همانجا ماندم.»

مقامات شهری و استانی آلپ ماریتیم به طور همزمان اعلام کرده اند مبلغ ۹ میلیون یورو به منظور کمک به آسیب دیدگان از این سیل اختصاص می دهند. فرانسوآ اولاند، رئیس جمهوری فرانسه نیز به همراه برنارد کازنو، وزیر کشور روز یکشنبه از مناطق سیل زده بازدید کردند. رئیس جمهوری فرانسه در این سفر و در دیدار با تعدادی از آسیب دیدگان از این سیل، قول پرداخت خسارات به آنها را در کمتر از سه ماه داده است.

همزمان با این سیلاب ها و به گفتۀ مقامات شهری، تعدادی از مغازه ها در شهرهایی نظیر کن و نیس غارت شده و پلیس می گوید تاکنون هفت نفر را در این رابطه دستگیر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیل در فرانسه؛ شمار کشته ها به شانزده نفر رسید

فرانسه؛ فرانسوا اولاند با حضور در مناطق سیلزده با خانواده قربانیان همدردی کرد

طوفان در چین آدم‌ها را در خواب از آپارتمان‌های بلندمرتبه بیرون کشید