انتخابات مجلس فدرال امارات برگزار شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انتخابات مجلس فدرال امارات برگزار شد

افراد واجد شرایط رای دادن در امارات متحده عربی در انتخابات شرکت کردند تا اعضای مجلس فدرال ملی را انتخاب کنند. نیمی از اعضای این مجلس چهل نفره از طریق آرای مستقیم مردم انتخاب می شوند. ابوظبی و دوبی با داشتن هشت نماینده در این مجلس بیشترین سهم را دارند. شارجه و راس الخیمه شش نماینده و عجمان، فجیره و ام القوین چهار نماینده دارند.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دوبی و قائم مقام حاکم امارات متحده عربی در حوزه رای گیری در دوبی حاضر شد تا از روند برگزاری انتخابات بازدید کند.

سی و هشت درصد رای دهندگان زن بودند. شمار رای دهندگان زن در این انتخابات نسبت به انتخابات گذشته افزایش داشت. یک زن از راس الخیمه توانست به مجلس راه پیدا کند.

شهناز عبدالرزاق، نامزد این انتخابات می گوید: «ما در امارات همه چیز داریم و بر خلاف دیگر کشورهای منطقه هیچ مشکلی نداریم. به همین دلیل به دنبال موقعیتهای جدید برای موفقیت هستیم.من امیدوارم که همه امکانات فراهم شود.»

این مجلس می تواند پیش نویس قوانین را تهیه و ارائه کند. وظیفه دیگر این مجلس بررسی پیش نویس قوانین و ارائه پیشنهاد برای اصلاح آنها است.

میزان مشارکت سی و پنج درصد واجدان شرایط بود که به رقم هشتاد هزار نفر می رسد.

حوزه های رای گیری مجهز به صفحه های دیجیتالی بودند که رای دهندگان می توانند یا شماره نامزد مورد نظر خود را انتخاب کنند یا بر روی تصویر او کلیک کنند.

سی و شش حوزه رای گیری در مناطق مختلف امارات متحده عربی پذیرای رای دهندگان بود.

ریتا دل پرته، خبرنگار یورونیوز از حوزه انتخاباتی دوبی می گوید: «شمار رای دهندگان در انتخابات متوالی افزایش پیدا کرده است. مقامهای دولتی می گویند این اتفاق نشانگر گامهایی است به سمت یک سیستم سیاسی مشارکتی تر.»