موج جدید حملات هواپیماهای جنگی روسیه در غرب و شمال غرب سوریه

موج جدید حملات هواپیماهای جنگی روسیه در غرب و شمال غرب سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هواپیماهای جنگی روسیه روز جمعه در موج جدیدی از حملات هوایی، مناطقی در غرب و شمال غرب سوریه را بمباران کردند. به گزارش تلویزیون دولتی سوریه هواپیماهای

آگهی

هواپیماهای جنگی روسیه روز جمعه در موج جدیدی از حملات هوایی، مناطقی در غرب و شمال غرب سوریه را بمباران کردند.

به گزارش تلویزیون دولتی سوریه هواپیماهای روسی در ۱۸ مورد حمله هوایی مواضع گروه «دولت اسلامی» (داعش) را بخشهایی از استان ادلب، حما و حلب بمباران کردند. با این حال برخی رسانه ها از جمله رویترز گزارش می کنند هواپیماهای روس مناطقی را بمباران کرده اند که نیروهای داعش یا در آنجا حضور ندارد و یا فعالیت اندکی دارد.

الکساندر بونوف از مرکز کارنگی مسکو می گوید: «روسیه با این اقدامات چندین هدف را دنبال می کند. یکی از آنها کمک به یک متحد (سوریه) است که البته بیش از مسائل دیگر بحث برانگیز است. هدف دیگر روسیه این است که با اقدام علیه گروه دولت اسلامی که بر اختلافاتش با غرب غلبه کند. البته درست است که روسیه بدون توافق با غرب اقدام به حمله کرده یا شاید هم توافق کرده اند اما نه بطور کامل.»

با این حال اختلاف درباره اینکه روسیه مواضع چه گروههایی را در سوریه بمباران می کند بالا گرفته است. در استانهای ادلب و حما که مورد بمباران روسیه قرار گرفته بیشتر گروههای مخالف بشار اسد رئیس جمهوری سوریه حضور دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقاد دولت ترکیه از حملات هوایی جنگنده های روس در سوریه

دومین روز از عملیات هوایی روسیه در آسمان سوریه

توضیح مسکو برای عملیات سوریه و سکوت در برابر خبر حضور نظامی ایران