Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نتیجه نشست پاریس: لغو انتخابات آتی در شرق اوکراین

نتیجه نشست پاریس: لغو انتخابات آتی در شرق اوکراین
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نشست رییسان جمهوری روسیه و اوکراین، ولادیمیر پوتین و پترو پوروشنکو با رهبران فرانسه و آلمان در مورد بحران در اوکراین، روز جمعه در پاریس برگزار شد

آگهی

نشست رییسان جمهوری روسیه و اوکراین، ولادیمیر پوتین و پترو پوروشنکو با رهبران فرانسه و آلمان در مورد بحران در اوکراین، روز جمعه در پاریس برگزار شد. رهبران چهار کشور به ویژه در مورد انتخابات در شرق اوکراین به توافقاتی دست یافتند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه گفت: «انتخابات پیش بینی شده برای تاریخ ۱۸ اکتبر برگزار نخواهد شد زیرا به اعتقاد ما با شرایطی که گذاشته ایم منطبق نیست. اما در عین حال انتخابات باید برگزار شود و برای این کار به قانون انتخابات نیاز است.»

رهبران فرانسه و آلمان به طور کلی از نتایج این نشست اظهار رضایت کردند.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز بعد از پایان نشست چهارجانبه روز جمعه گفت: «امروز روز مهمی بود زیر مذاکرات فشرده ای درباره مراحل مختلف برقراری صلح داشتیم. اگر به گذشته هم نگاه کنید همین است. بعد از نشست مینسک توافق کردیم، بعد از نشست پاریس هم همین طور. وقتی چنین باشد، می توان ضمانت هایی داد.»

آندری بکتوف، خبرنگار یورونیوز که در کاخ الیزه حاضر بود گفت: «نشست چهارجانبه سران موسوم به نورماندی ۴ پیشرفت استقرار صلح در شرق اوکراین را محکم تر کرد. اما هنوز تردیدهای زیادی در مورد انتخابات وجود دارد. احتمال بازبینی تحریم های روسیه تا پایان سال میلادی جاری نیز بیشتر شده است.»

نشست پاریس برای بحران اوکراین در حالی برگزار شد که اخبار مربوط به این منطقه زیر سایه خبر حمله جنگنده های روسیه به مخالفان سوریه در خاک این کشور کمرنگ شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست چهارجانبه پاریس برای گفتگو در مورد بحران اوکراین

حمله روسیه به خارکیف؛ زلنسکی: اوضاع بسیار دشوار اما تحت کنترل است

«پیش‌روی ارتش روسیه در مناطق خارکیف و زاپوریژیا»؛ اوکراین: سه حمله روسیه را دفع کردیم