Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حمله مجدد جنگنده های روسیه به مواضع مخالفان سوریه

حمله مجدد جنگنده های روسیه به مواضع مخالفان سوریه
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جنگنده های سوخو ۲۴ و ۲۵ نیروی هوایی روسیه برای دومین روز متوالی مواضع مخالفان دولت سوریه در خاک این کشور را بمباران کردند. در طول چهارشنبه شب و

آگهی

جنگنده های سوخو ۲۴ و ۲۵ نیروی هوایی روسیه برای دومین روز متوالی مواضع مخالفان دولت سوریه در خاک این کشور را بمباران کردند.

در طول چهارشنبه شب و بامداد پنجشنبه، یک انبار مهمات مخالفان در نزدیکی ادلب و سه مرکز فرماندهی ستیزه جویان نزدیک حما مورد حمله قرار گرفت. وزارت دفاع روسیه با تأیید این خبر اعلام کرد جنگنده های روسی بسیار مراقب بوده اند که به شهرها و مناطق مسکونی آسیبی نرسانند.

مواضع گروههای مخالف سوریه به طور مشخص در جسرالشغور، جبل الزاویه و حواش بمباران شده است. در این حملات یک مرکز ذخیره مواد منفجره برای حملات انتحاری در نزدیکی شهر حمص نیز از بین رفت.

از سوی دیگر سناتور آمریکایی، جان مک کین تأیید کرد روسیه در روز چهارشنبه به یک مرکز متعلق به سازمان سیا که در آن نیروهای ارتش آزاد سوریه برای نبرد با داعش آموزش می دیدند، حمله کرده است.

نیروهای مخالف دولت سوریه می گویند در حملات جنگنده های روسیه در روز چهارشنبه دست کم ۳۶ غیرنظامی کشته شده اند. کشورهای غربی و اپوزیسیون در تبعید سوریه نسبت به انتخاب دقیق اهداف حمله هواپیماهای روسی ابراز تردید کرده اند، اما سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، این تردیدها را «بی اساس» خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه و آمریکا نگران تداخل عملیات هوایی جنگنده های خود در سوریه هستند

آغاز حملات هوایی روسیه در خاک سوریه

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند