پاریس به جنگ فیلتر سیگار می رود

پاریس به جنگ فیلتر سیگار می رود
نگارش از Euronews با استفاده از  AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انداختن فیلتر یا ته سیگار بر روی زمین، یکی از معضلات شهر پاریس است. اما این کار از روز پنجشنبه با اجرای مصوبه دولت فرانسه تخلف محسوب می شود و متخلفان

انداختن فیلتر یا ته سیگار بر روی زمین، یکی از معضلات شهر پاریس است. اما این کار از روز پنجشنبه با اجرای مصوبه دولت فرانسه تخلف محسوب می شود و متخلفان باید بین ۳۵ تا ۶۸ یورو جریمه بپردازند.

از همه کسانی که پاریس را دوست دارند می خواهیم فیلتر سیگارشان را روی زمین نیندازند

دولت تاکنون نزدیک به سی هزار زیرسیگاری و سطل زباله جدید در سطح شهر پاریس نصب کرده است. شهرداری پاریس نیز از صاحبان اماکن عمومی از جمله رستورانها و مغازه ها خواسته است تا برای اجرای قانون به مقامات محلی کمک کنند.

معاون شهردار پاریس می گوید: «هر سال سیصد و پنجاه تن فیلتر سیگار جمع می کنیم. در همه اماکن عمومی فیلتر سیگار ریخته شده، پیاده روها، راه آب ها، پارکها، روی چمن و حتی در زمین بازی بچه ها فیلتر سیگار پیدا می شود. به همین دلیل از همه کسانی که پاریس را دوست دارند می خواهیم فیلتر سیگارشان را روی زمین نیندازند.»

یکی از شهروندان پاریس در واکنش به اجرای این مصوبه می گوید: «کاری که خواهم کرد این است که سیگارم را خاموش می کنم و اگر سطل زباله بود فیلتر را دور می اندازم، اگر نه آنرا نگه می دارم تا یک سطل زباله پیدا کنم.»

فرد دیگری می گوید: «من همیشه یک پاکت خالی همراه دارم و فیلتر سیگارم را داخل آن می اندازم.»

فرانسه از سال ۲۰۰۸ استعمال دخانیت در ساختمان های عمومی، رستوران ها و بارها را ممنوع کرده است. نزدیک به سی درصد از مردم این کشور به طور مرتب سیگار می کشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوی جنجالی نشانه گرفتن معترضان فرانسوی از سوی پلیس با سلاح گرم؛ ماجرا چه بود؟

ویدئو؛ بیست و نهمین دوره رویداد اعتراضی «هرم کفش» در پاریس برگزار شد

پاپ فرانسیس خواستار سازوکاری برای تسهیل شرایط پذیرش و حفظ کرامت انسانی مهاجران در اروپا شد