رئیس صندوق بین المللی پول نسبت به کاهش رشد اقتصادی هشدار داد

رئیس صندوق بین المللی پول نسبت به کاهش رشد اقتصادی هشدار داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه در کنفرانس شورای کشورهای آمریکایی در واشنگتن بار دیگر نسبت به کاهش رشد اقتصادی در جهان هشدار

آگهی

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه در کنفرانس شورای کشورهای آمریکایی در واشنگتن بار دیگر نسبت به کاهش رشد اقتصادی در جهان هشدار داد.

رئیس این نهاد بین المللی با بیان این مطلب بر لزوم اقدامات مناسب برای مبارزه با کاهش رشد اقتصادی تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به بحران در خاورمیانه و افزایش شمار بیکاران گفت: «علاوه بر درد و رنج ناشی از بحران های موجود و مهاجرت اجباری، نابسامانی اقتصادی نیز تلفات زیادی برجای گذاشته است. در حال حاضر بیش از ۲۰۰ میلیون نفر بیکار و در جستجوی کار هستند.»

رئیس صندوق بین المللی پول اصلاحات اقتصادی برای خروج از این بحران را ضروری دانست و گفت: «پیام اصلی من این است که با سیاست های درست و رهبری و همکاری بین المللی، می توانیم این بحران را کنترل کنیم. امیدوارم بتوانم امروز و در اینجا شما را برای پذیرش این پیشنهاد مجاب کنم.»

به گفتۀ رئیس صندوق بین المللی پول اروپا، ژاپن و آمریکا در سال آینده با رشد اقتصادی صفر درصد مواجه خواهند بود.

خبرنگار یورونیوز از واشنگتن می گوید: «کریستین لاگارد امروز چشم انداز تاریکی را از اقتصاد جهانی با توجه به سیاست های پولی آمریکا و چین به ما ارائه کرد. یک بار دیگر او از همه کشورها خواسته است به اصلاحات سرعت ببخشند. این درخواست پیش از این به اندازۀ کافی از سوی مخاطبان شنیده نشده است.»

این کنفرانس به منظور بحث در مورد برنامه هایی که باید در دستور کار نشست سالانۀ لیما قرار بگیرد، برگزار شده بود. کنفرانس لیما قرار است در ماه اکتبر در پایتخت پرو برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عربستان برای سال جاری و آینده خود کسری بودجه پیش‌بینی کرد

پیش‌بینی تازه از رشد اقتصادی روسیه و اوکراین؛ مسکو برخلاف انتظارها رونق را حاکم کرد

بانک مرکزی اروپا در چه شرایطی افزایش نرخ بهره را متوقف خواهد کرد؟