گفتگو با ژان پل گوتیه طراح فرانسوی جهان مد

گفتگو با ژان پل گوتیه طراح فرانسوی جهان مد
نگارش از Euronews

ژان پل گوتیه تمام قواعد دنیای مد را شکسته است، آثار او هم زیبا است و هم پر از شوخی و طنز. در این برنامه گفتگوی جهانی با این طراح فرانسوی جهان مد در

ژان پل گوتیه تمام قواعد دنیای مد را شکسته است، آثار او هم زیبا است و هم پر از شوخی و طنز. در این برنامه گفتگوی جهانی با این طراح فرانسوی جهان مد در مونیخ آلمان گفتگو کرده ایم.

ژان پل گوتیه ۴۰ سال زندگی حرفه اش را با سفر به دور دنیا و برگزاری نمایشگاه جشن گرفته است. او درباره نمایشگاهی از لباس های قدیمی اش می گوید: «صادقانه باید به شما بگویم که من هیچ گونه نوستالژی در معنای رمانتیک یا اندوهناک در این نمایشگاه حس نمی کنم. این نمایگشاه برای من مانند یک ماجراجویی تازه است: نگاهی دوباره به لباس های قدیمی، تلاش برای اینکه آنها را آنطوری بچینم که پیامی را منتقل کنند که من همیشه می خواسته ام به مخاطبان منتقل کنم.»

ژان پل گوتیه در یک خانواده معمولی فرانسوی رشد کرد. مادرش صندوقدار و پدرتان حسابدار بود. او از مادر بزرگ اش و فیلم «فلبلا» بعنوان منبع الهامش برای ورود به دنیال مد یاد می کند.

نام مدونا خواننده پر آوازه آمریکایی در زندگی حرفه ای و شخصی ژان پل گوتیه جایگاه ویژه ای دارد. طراحی سوتین های مخروطی شکل او برای مدونا از جمله کارهای مشهور اوست. همچنین در گفتگوی خبرنگار یورونیوز با وی، او از سه بار درخواست ازدواج از مدونا صحبت می کند.

ژان پل گوتیه درباره پیام کارهایشان در این مصاحبه می گوید: «آنچه من سعی کرده ام بگویم این است که مردم کمی نگاهشان را گسترش دهند و متوجه شوند که تنها یک شکل از زیبایی وجود ندارد بلکه زیبایی اشکال و فرم های بسیار متفاوتی دارد.»

خاطرات کودکی، چگونگی ورود به جهان مد، مسئولیت اجتماعی هنرمند و تلقی ژان پل گوتیه درباره خوشبختی از جمله موضوعاتی است که در این گفتگو مطرح شده است.

مطالب مرتبط