جزایر یونان توان خدمات دهی به پناهجویان را ندارند

جزایر یونان توان خدمات دهی به پناهجویان را ندارند
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روزانه بین ۳ تا ۴ هزار مهاجر و پناهجو از سواحل ترکیه با قایق های بادی خود را به یونان بحران زده می رسانند. از ماه ژانویۀ سال جاری بیش از ۱۲۵ هزار نفر

آگهی

روزانه بین ۳ تا ۴ هزار مهاجر و پناهجو از سواحل ترکیه با قایق های بادی خود را به یونان بحران زده می رسانند.

از ماه ژانویۀ سال جاری بیش از ۱۲۵ هزار نفر از آنان وارد جزایر این کشور شده اند، رقمی که نسبت به سال گذشته افزایشی ۷۵۰ درصدی نشان می دهد.

دولت یونان با جابجایی مهاجران توسط کشتی های مسافربری درصدد کاستن از تراکم جمعیت در جزایری است که به دلیل خیل عظیم مهاجران توان خدمات دهی به آنان را ندارند.

مدیر یکی از رستورانهای جزیره لزبوس می گوید:«این جزیره نمی تواند پذیرای این همه جمعیت باشد، جمعیتی انبوه از کشورهای مختلف که چیزی برای خوردن و نوشیدن و جایی برای خواب ندارند. هوا هنوز خوب است اما چند روز دیگر فصل باران شروع و هوا سرد می شود. مهاجران چه کار خواهند کرد و کجا پناه خواهند گرفت؟»

اتحادیه اروپا برای مواجه با هزاران مهاجری که از طریق دریای مدیترانه به ایتالیا و یا از طریق دریای اژه وارد یونان می شوند، در صدد ایجاد گروه های ویژه در نقاط ورودی آنان به خاک اروپاست.

این گروها بطور ضربتی از مهاجران ثبت نام بعمل آورده و به مدیریت بحران مهاجرت خواهند پرداخت، طرحی که هنوز به بوته آزمایش گذاشته نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مذاکرات اروپاییها برای ایجاد مراکز شناسایی و تفکیک پناهجویان از مهاجران

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

موج جدید آتش‌سوزی‌های جنگلی در یونان؛ اجساد سوخته ۱۸ مهاجر پیدا شد