تصمیم تازه آلمان و اتریش برای پناهجویان

تصمیم تازه آلمان و اتریش برای پناهجویان
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سیل پناهجویان هم چنان به سوی اتریش روان است و سر باز ایستادن ندارد. بیشتر این افراد از اتباع سوریه، عراق و افغانستان هستند. در واکنش به بحران

آگهی

سیل پناهجویان هم چنان به سوی اتریش روان است و سر باز ایستادن ندارد. بیشتر این افراد از اتباع سوریه، عراق و افغانستان هستند. در واکنش به بحران مهاجران، اتریش و آلمان تصمیمات جدیدی گرفتند. اتریش اعلام کرد پناهجویان را به کشورهای دیگر می فرستد. تنها طی روز پنج شنبه هزار پناهجو به استان مرزی کرنتن اتریش فرستاده شدند.

یوهانا میکل لایتنر، وزیر کشور اتریش گفت: «ما حدود پنج هزار تا پنج هزار و پانصد پناهجو را به کشورهای دیگر به ویژه به بلغارستان و رومانی فرستادیم.»

از سوی دیگر آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان خواستار ایجاد یک سامانه توزیع عادلانه پناهجویان شد. او گفت: «نظام بازتوزیع پناهندگان تنها در صورتی مؤثر خواهد بود که ما به طور دائمی در خارج از مرزهای اروپا، درخواست آن دسته از پناهجویانی را که نیاز به حمایت دارند بررسی کنیم. من عمیقا باور دارم که چاره اروپا در حال حاضر فقط بازتوزیع افراد نیست، بلکه بیشتر از آن، به یک سامانه دائمی برای توزیع عادلانه پناهجویان میان کشورهای عضو اتحادیه نیاز است.»

سه هفته پیش، اتریش و آلمان به دلیل هجوم بی سابقه مهاجران به مرزهای خود، قوانین اروپا مبنی بر ثبت درخواست پناهجویان را موقتا به حال تعلیق در آوردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«چاره مهار جریان راست ‌افراطی در اروپا جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی است»

اتحادیه اروپا برای حفاظت از روزنامه‌نگاران در برابر پرونده‌سازی‌های قضایی پرهزینه قانون تصویب می‌کند

یک نظرسنجی: اکثر بریتانیایی‌ها اکنون موافق پیوستن مجدد به بازار واحد اتحادیه اروپا هستند