حمله مردان نقابدار به شهرداری خارکف در اوکراین

حمله مردان نقابدار به شهرداری خارکف در اوکراین
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در شهر خارکف اوکراین ده ها نفر حوالی ظهر چهارشنبه به وقت محلی به منزل میخائیل دوبکین، نماینده طرفدار روسیه حمله کردند. این افراد که چهره خود را

آگهی

در شهر خارکف اوکراین ده ها نفر حوالی ظهر چهارشنبه به وقت محلی به منزل میخائیل دوبکین، نماینده طرفدار روسیه حمله کردند. این افراد که چهره خود را پوشانده و پرچم اوکراین را حمل می کردند، فشفشه و اشیا دیگری را به طرف منزل این نماینده پرتاب کرده و بر روی دیوار خانه او شعار و الفاظ رکیک نوشتند. حمله معترضان منجر به حادثه خاصی نشد.

در حدود ۵۰ مرد نقابدار دیگر نیز با حمله به ساختمان شهرداری خارکف خواستار رویارویی با گنادی کرنس، شهردار این شهر شدند. آنها پس از اطمینان از غیبت شهردار، در خارج از ساختمان با پلیس درگیر شدند.

گردان آزوف، گروه نظامی رادیکال مورد حمایت دولت اوکراین، دو روز پیش برای این تجمع فراخوان داده بود.

مقامات دولت جدید اوکراین که مورد حمایت غرب هستند، کرنس و دوبکین را به پشتیبانی از تحرکات جدایی طلبانه در مناطق شرق این کشور متهم می کنند.

خارکف دومین شهر بزرگ اوکراین است که با مناطق جنگی در شرق این کشور دویست کیلومتر فاصله دارد و از یک سال پیش تا کنون صحنه درگیری ها و اعتراضات جدایی طلبان بوده، اما هم اکنون زیر کنترل حکومت مرکزی کی یف قرار دارد و بیشتر ساکنان آن از دولت اوکراین تبعیت می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند

ماکرون خطاب به متحدان اوکراین: بزدلی را کنار بگذارید؛ باید با درک شرایط شجاعت داشته باشیم