فولکس واگن با کمیسیون تحقیق درباره جعل میزان آلایندگی همکاری می کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فولکس واگن با کمیسیون تحقیق درباره جعل میزان آلایندگی همکاری می کند

با وجود زمزمه هایی مبنی بر احتمال کناره گیری مدیر عامل شرکت فولکس واگن در پی رسوایی این کمپانی خودروسازی مارتین وینترکورن در پیامی ویدئویی بدون اشاره به کناره گیری، تنها از مشتریان فولکس واگن عذر خواهی کرد.

مارتین وینترکورن، مدیرعامل شرکت خودروسازی آلمانی گفت: «برای روشن کردن شرایط باید بگویم، تقلب در فولکس واگن نباید دوباره رخ دهد. میلیون ها نفر در سراسر دنیا به این برند و خودروهای ساخت ما و تکنولوژی ما اعتماد داشته اند . بی اندازه برای خدشه دار کردن اعتماد عموم مردم شرمنده ایم.»

وی همچنین تاکید کرد که با تحقیقات وزارت حمل و نقل آلمان درباره رسوایی مربوط به میزان آلایندگی اتومبیل های این شرکت «همکاری کامل» خواهد داشت.

الکساندر دوبریندت، وزیر حمل و نقل آلمان نیز با اشاره به تشکیل کمیسیونی برای تحقیق گفت: «فولکس واگن نسبت به برعهده گرفتن تمام هزینه ها و همکاری کامل در جریان تحقیقات به ما اطمینان داده است. همزمان ما با تشکیل کمیسیونی، تحقیق در رابطه با اینکه آیا این شرکت داده های مربوط به آلودگی در اروپا را هم جعل کرده، بررسی می کنیم.»

رسوایی کمپانی فولکس واگن به دلیل تقلب در استاندارد بازار با واکنش جهانی مواجه شده است.
پس از آنکه کره جنوبی خواستار احضار مسئولان این گروه خودروسازی شد، فرانسه نیز از اتحادیه اروپا خواست تا درباره خودروهای ساخت این کمپانی در اتحادیه اروپا نیز تحقیقاتی گسترده آغاز کند.

به دنبال این افشاگری، به فولکس واگن دستور داده شد تا حدود نیم میلیون خودرو را در آمریکا جمع آوری کند. گزارش ها حاکی از آنست که در حال حاضر ۱۱ میلیون خودروی معیوب این کمپانی همچنان در سراسر دنیا فعال هستند.
این اقدام می تواند برای این کمپانی بزرگ خودروسازی اروپا جریمه ۱۸ میلیارد دلاری در پی داشته باشد.