کمک دو جوان آشپز و شومینه پاک کن اتریشی به پناهجویان

کمک دو جوان آشپز و شومینه پاک کن اتریشی به پناهجویان
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بسیاری از مهاجران و پناهجویان در شهر کوچک مرزی نیکلزدورف اتریش بعضی وقت ها مبالغ هنگفتی را برای رسیدن به وین، پایتخت می پردازند. هزینه مسافرت با

آگهی

بسیاری از مهاجران و پناهجویان در شهر کوچک مرزی نیکلزدورف اتریش بعضی وقت ها مبالغ هنگفتی را برای رسیدن به وین، پایتخت می پردازند.

هزینه مسافرت با اتوبوس ارزانتر است اما مهاجران از ترس این که مبادا با اتوبوس ها و بطور گروهی به ارودگاه های پناهجویان منتقل شوند ترجیح می دهند با وسیله ای غیر از اتوبوس خود را به پایتخت اتریش برسانند.

دو جوان اتریشی در زدودن این ترس و دلهره مهاجران به یاری آن شتافته اند و برای جابجایی آنان چند هزار یورو از جیب خود هزینه کرده اند.

جان اشتاینر، دوده پاک کن لوله های شومینه یکی از این دو جوان است. می گوید:«به همراه یکی از دوستانم کمک به مهاجران را از هفته پیش شروع کردیم، ابتداء با خانواده ای سوری شروع کردیم، پدر و مادری که دو کودک داشتند و یکی از آنها دختربچه ای بود. با هزینه خود برای آنها غذا و لباس تهیه کردیم. آنها توانستند در محل سکونت ما دوش بگیرند و به نظافت خود بپردازند.»

برنارد اگرر سائور، جوان دیگر خوش قلب و مهربان اتریشی آشپز است. او می گوید:«هیچ وقت از مهاجران پول نمی خواهیم، چرا که آنها پولی ندارند. ما در اروپا پول بسیار داریم و به قدر کافی داریم تا به مهاجران کمک کنیم و اگر کسانی از آنها پول طلب کنند به نظر من جنایت کرده اند.»

تاکسی ها و خودروها در نیکلزدورف اتریش صف می کشند و برای فاصله ۶۰-۷۰ کیلومتری تا پایتخت ۱۵۰-۲۰۰ یورو کرایه می گیرند. کرایه ۸۰۰ یورویی نیز از مهاجران طلب شده است.

خبرنگار یورونیوز می گوید:«تاکسی ها و خودروها در انتظارند تا با کرایه ای بالا پناهجویان را به وین برسانند. بسیاری از مهاجران راه های پرهزینه رسیدن به وین را به اتوبوس های کم هزینه به خاطر ترس از انتقال به ارودگاه ها ترجیح می دهند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخواست آلمان از باکو برای ورود ناظران بین‌المللی به قره‌باغ؛ ۵۰ هزار پناهجو وارد ارمنستان شدند

بحران جمعیتی سومین اقتصاد برتر جهان؛ از هر ۱۰ ژاپنی یک نفر بالای ۸۰ سال سن دارد

رکوردشکنی پرونده‌های معوقه پناهندگی در بریتانیا؛ بیش از ۱۷۵ هزار نفر هنوز در انتظار جواب اولیه هستند