تجمع مردم در لندن در سی و سومین روز بین المللی صلح

تجمع مردم در لندن در سی و سومین روز بین المللی صلح
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با سی و سومین روز بین المللی صلح، صدها نفر از مردم در لندن این روز را گرامی داشتند. حاضران در این تجمع، با شرکت در مراسم تعمق و عبادت دسته

آگهی

همزمان با سی و سومین روز بین المللی صلح، صدها نفر از مردم در لندن این روز را گرامی داشتند. حاضران در این تجمع، با شرکت در مراسم تعمق و عبادت دسته جمعی، برای استقرار صلح در جهان دعا کردند.

این مراسم از ساعت شش و نیم عصر در میدان ترافالگار آغاز شد و بمدت نیم ساعت در زیر باران ادامه داشت.

یکی از شرکت کنندگان در این مراسم می گوید:«چیزی که در مورد این رویداد فوق العاده بود، حضور بیش از انتظار تعداد زیادی از مردم بود. فکر می کنم این مساله به ما عدم پیشداوری در مورد دیگران را گوشزد می کند. امروز دیدیم که همۀ ما می توانیم به اینجا بیاییم و همراه با یکدیگر چنین فضاهای جالب و شگفت آوری پدید بیاوریم.»

شرکت کنندۀ دیگری نیز به حضور پرتعداد افراد در این مراسم اشاره می کند و می گوید: «من از دیدن این همه آدم در اینجا شگفت زده شدم. فکر می کردم که با بارانی که می بارد شاید مردم انگیزۀ کافی نداشته باشند، اما فوق العاده بود. نمی دانم شما توجه کردید یا نه اما در پایان مراسم یک رنگین کمان در آسمان ظاهر شد. درست بعد از ساعت هفت و وقتی که این برنامه تمام شد، رنگین کمان هم ظاهر شد.»

روز بین المللی صلح همه ساله در روز بیست و یکم سپتامبر در کشورهای جهان برگزار می شود. این روز در سال ۱۹۸۱ به این عنوان نامگذاری و نخستین مراسم روز بین المللی صلح در جهان نیز در بیست و یکم سال ۱۹۸۲ برگزار شد.

امسال عنوان «مشارکت در صلح، کرامت برای همه» برای روز بین المللی صلح انتخاب شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده محافظه‌کار بریتانیایی بخاطر انتساب «اسلامگرایی» به شهردار لندن از حزبش تعلیق شد

رد درخواست تجدید نظر «عروس داعش»؛ دادگاه بریتانیا حکم سلب تابعیت شمیمه بیگم را تایید کرد

ولیعهد بریتانیا با تاکید بر لزوم ارسال کمک‌های بشردوستانه خواستار پایان جنگ غزه شد