انبوه پناهجویان در کرواسی گرفتار مانده اند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انبوه پناهجویان در کرواسی گرفتار مانده اند

با ادامه اختلاف نظرها بین کشورهای اروپایی بر سر نحوه برخورد با پناهجویان، انبوهی از آنان در کرواسی گرفتار مانده اند. به دنبال سختگیری های مجارستان و اسلوونی، به تازگی تعداد زیادی از پناهجویان به کرواسی آمده اند تا از راههای دیگری به اتریش و آلمان بروند.

یک زن سوری، اهل لاذقیه، که خود را به کرواسی رسانده می گوید: «من سوریه را ترک کردم چون شوهرم از سوریه رفته بود، چون نمی خواست به جنگ برود. من اول به لبنان رفتم، و بعد به ترکیه. بعد از ترکیه با قایق به یونان رفتیم. دریا جلوی چشممان بود اما چاره ای هم نبود، می خواستیم ترکیه را ترک کنیم.»

او برخورد کرواسی با پناهجویان را نامناسب می داند، و امیدوار است که بتواند هرچه زودتر این کشور را ترک کند: «ما اینجا تلفن نداریم. اینترنت نداریم. هیچ گونه وسیله ارتباطی نداریم. خانواده های ما هیچ خبری از وضعیت ما ندارند. اینجا پر از مریضی و آشغال و آلودگی است. ما می خواهیم از اینجا برویم.»

در همین حال، بسیاری از افرادی که خودشان را به شکل غیرقانونی به کرواسی رسانده اند، در ایستگاه قطار تووارنیک در نزدیکی مرز این کشور با صربستان سرگردان اند.

در چند روز گذشته، حدود هجده هزار مهاجر و پناهجو وارد کرواسی شده اند. کرواسی تنها با پذیرش تعداد محدودی از پناهجویان موافقت کرده است.