افزایش ۸۵ درصدی متقاضیان پناهندگی از اتحادیه اروپا

افزایش ۸۵ درصدی متقاضیان پناهندگی از اتحادیه اروپا
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمار مهاجرانی که در سه ماهه دوم سال جاری میلادی برای اولین بار از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تقاضای پناهندگی کرده اند در مقایسه با همین زمان در سال

شمار مهاجرانی که در سه ماهه دوم سال جاری میلادی برای اولین بار از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تقاضای پناهندگی کرده اند در مقایسه با همین زمان در سال گذشته (۲۰۱۴ میلادی) با ۸۵ درصد افزایش، ۲۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر بوده است.

آگهی

بر اساس آمار اتحادیه اروپا بیشترین شمار مهاجران و پناهجویان را به ترتیب شهروندان سوریه با ۲۱ ، افغانستان ۱۳ ، آلبانی ۸%، عراق ۶% و کوزوو ۵% به خود اختصاص داده اند.

در فاصله زمانی ماه آوریل تا ژوئن سال ۲۰۱۵ میلادی، بیش از ۱ نفر از هر ۳ مهاجر و پناهجو از آلمان تقاضای پناهندگی کرده اند، رقمی که ۸۰ هزار و ۹۰۰ نفر را شامل می شود.

تقاضای پناهندگی ۶۰۰ هزار نفر تا به امروز همچنان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا بلاتکلیف مانده است.

سرکوب و اقتدارطلبی و خصوصا عدم مدیریت و ناشکوفایی اقتصادی از سوی دولتهای غیردموکراتیک در آسیا و آفریقا و حتی برخی از کشورهای ضعیف اروپایی، جنگ داخلی سوریه و وضعیت نابسامان و ناآرم در عراق و افغانستان در خاورمیانه، و فقر و شورش و ناامنی در آفریقا به بحران مهاجرت پیش از پیش دامن زده است، بحرانی که پس از جنگ جهانی دوم کم سابقه توصیف می شود.

آنچه بر پیچیدگی و بغرنجی بحران مهاجرت می افزاید و دستیبابی به راه حلی جامع را بسیار دشوار می کند، نقش قدرتهای منطقه ای و جهانی در منازعات است، نقشی که این کشورها آن را در راستای منافع ملی خود ارزیابی می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار بورل و امیرعبداللهیان؛ سه پیام اصلی اتحادیه اروپا به ایران منتقل شد

مجمع عمومی سازمان ملل زیر سایه بحران‌های فزاینده؛ چرا سران اغلب قدرت‌های جهانی امسال غایبند؟

تحریم غلات اوکراین؛ کی‌یف علیه سه کشور اتحادیه اروپا شکایت کرد