افزایش ۸۵ درصدی متقاضیان پناهندگی از اتحادیه اروپا

افزایش ۸۵ درصدی متقاضیان پناهندگی از اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمار مهاجرانی که در سه ماهه دوم سال جاری میلادی برای اولین بار از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تقاضای پناهندگی کرده اند در مقایسه با همین زمان در سال

آگهی

شمار مهاجرانی که در سه ماهه دوم سال جاری میلادی برای اولین بار از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تقاضای پناهندگی کرده اند در مقایسه با همین زمان در سال گذشته (۲۰۱۴ میلادی) با ۸۵ درصد افزایش، ۲۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر بوده است.

بر اساس آمار اتحادیه اروپا بیشترین شمار مهاجران و پناهجویان را به ترتیب شهروندان سوریه با ۲۱ ، افغانستان ۱۳ ، آلبانی ۸%، عراق ۶% و کوزوو ۵% به خود اختصاص داده اند.

در فاصله زمانی ماه آوریل تا ژوئن سال ۲۰۱۵ میلادی، بیش از ۱ نفر از هر ۳ مهاجر و پناهجو از آلمان تقاضای پناهندگی کرده اند، رقمی که ۸۰ هزار و ۹۰۰ نفر را شامل می شود.

تقاضای پناهندگی ۶۰۰ هزار نفر تا به امروز همچنان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا بلاتکلیف مانده است.

سرکوب و اقتدارطلبی و خصوصا عدم مدیریت و ناشکوفایی اقتصادی از سوی دولتهای غیردموکراتیک در آسیا و آفریقا و حتی برخی از کشورهای ضعیف اروپایی، جنگ داخلی سوریه و وضعیت نابسامان و ناآرم در عراق و افغانستان در خاورمیانه، و فقر و شورش و ناامنی در آفریقا به بحران مهاجرت پیش از پیش دامن زده است، بحرانی که پس از جنگ جهانی دوم کم سابقه توصیف می شود.

آنچه بر پیچیدگی و بغرنجی بحران مهاجرت می افزاید و دستیبابی به راه حلی جامع را بسیار دشوار می کند، نقش قدرتهای منطقه ای و جهانی در منازعات است، نقشی که این کشورها آن را در راستای منافع ملی خود ارزیابی می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جوزپ بورل: ویرانی‌های شهرهای غزه بیشتر از ویرانی‌های شهرهای آلمان در جنگ جهانی دوم است

تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه؛ نفتکش‌ها و کشتی‌های حامل تسلیحات هدف گرفته می‌شوند

انتخابات ریاست جمهوری در مقدونیه شمالی؛ فرصتی برای جلب نظر رای‌دهندگان در آستانه انتخابات پارلمانی