ترکیه از خروج مهاجران و پناهجویان به سمت یونان جلوگیری می کند

ترکیه از خروج مهاجران و پناهجویان به سمت یونان جلوگیری می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران مهاجر و پناهجو در غرب ترکیه، در انتظار اجازه دولت برای رفتن به یونان سرگردان مانده اند. این مهاجران و پناهجویان که عمدتاً از کشورهای سوریه،

آگهی

هزاران مهاجر و پناهجو در غرب ترکیه، در انتظار اجازه دولت برای رفتن به یونان سرگردان مانده اند. این مهاجران و پناهجویان که عمدتاً از کشورهای سوریه، عراق، افغانستان و پاکستان به ترکیه آمده اند، خواهان ترک این کشور و رفتن به کشورهای مرفه تر غربی اند.

در ماههای گذشته، دهها هزار مهاجر و پناهجو از طریق ترکیه خود را به یونان و سپس، از طریق کشورهای شرق اروپا، به کشورهای پناهجوپذیر غربی، به ویژه آلمان، رسانده اند. بسیاری از این افراد از طریق دریا و به کمک قاچاقچیان انسان به یونان رسیده بودند. با این حال، با سردتر شدن هوا و با توجه به مخاطرات و تلفات انسانی روزافزون این سفر، اکنون مهاجران و پناهجویان بیشتر به خروج از طریق مرزهای زمینی تمایل نشان می دهند.

در حال حاضر، دولت ترکیه مرزهای زمینی این کشور با یونان را تحت نظارت بیشتر قرار داده و اجازه خروج غیرقانونی و بدون دعوت نامه را به مهاجران و پناهجویان نمی دهد. در عین حال، بسیاری از مهاجران و پناهجویان فاقد هرگونه مدرک شناسایی یا گذرنامه اند و یونان از پذیرش آنها خودداری می کند. دولت ترکیه اعلام کرده که در صورت موافقت یونان با ورود این افراد، به زودی اجازه ترک کشور را به آنها می دهد.

دولت ترکیه تعداد زیادی از این افراد را در استادیومی در شهر ادرنه اسکان داده، اما اغلب آنان از وضعیت شان ناراضی اند و مایل به اقامت طولانی مدت در ترکیه نیستند.

ترکیه بیش از دو میلیون آواره، پناهجو و جنگ زده را در اردوگاه هایی در سراسر کشور اسکان داده است. با این حال، و به دنبال تسهیل شرایط پناهندگی برای جنگ زدگان سوری از سوی برخی از کشورهای اروپایی، بسیاری از ساکنان این اردوگاه ها در صدد ترک ترکیه و مهاجرت به کشورهایی هستند که امکانات رفاهی و شغلی بهتری برای پناهندگان فراهم می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انبوه پناهجویان در کرواسی گرفتار مانده اند

پناهجویان، پشت مرزهای اروپا

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا