شکل گیری 'کاله کوچک' در مرز ترکیه با یونان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شکل گیری 'کاله کوچک' در مرز ترکیه با یونان

هجوم کم سابقه مهاجران و پناهجویان به قاره اروپا برای زندگی بهتر و امن به هرج و مرج و تراکم هزاران نفر از خاورمیانه و آفریقا در مرزهای کشورهای اروپایی انجامیده است.

گروهی از مهاجران این روزها در مرز زمینی ترکیه با یونان تجمع کرده اند، یونانی که مرز خود در گذرگاه «ادرینه» را به روی آنان بسته است.

یکی از پناهجویان سوری با بیان این که از شرایط بسیار سخت کشورش گریخته است گفت:«بخاطر خطر غرق شدن مسیر خشکی را برای مهاجرت انتخاب است.» او امیدوار است تا خود را به کشور سوئد برساند.

پناهجوی سوری دیگری که می خواست تا کشورهای اروپایی شرایط دشوار زندگی در سوریه را مد نظر قرار دهند گفت امیدوار است تا خود را برای تحصیل به آلمان برساند.

این گروه از مهاجران که نماز جمعه را به جای آوردند و کمپی موقتی همچون کاله فرانسه را در مرز ترکیه با یونان خلق کرده اند می گویند به هر طریقی که شده است باید خود را به یونان برسانند.

خبرنگار یورونیوز با اشاره به همین موضوع می گوید:«به نظر می رسد مهاجران تسلیم نخواهند شد و حضور و تجمع آنها در اینجا با هدف عبور به یونان به تنش خواهد انجامید. تلاش مسئولان برای متقاعد کردن آنها نیز به جایی نرسیده است.»