Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

قهرمانی که برای درمان مدال های المپیک خود را فروخت

قهرمانی که برای درمان مدال های المپیک خود را فروخت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تحلیلی گرگ لوگانیس، اسطوره ورزش شیرجه است. دارنده ۴ مدال طلای المپیک و ۵ مدال طلای جهانی در گفت و گو با یانیس کیورگاس، گزارشگر یورونیوز در

آگهی

گزارش تحلیلی

گرگ لوگانیس، اسطوره ورزش شیرجه است. دارنده ۴ مدال طلای المپیک و ۵ مدال طلای جهانی در گفت و گو با یانیس کیورگاس، گزارشگر یورونیوز در یونان از دوران ورزشی اش و نژاد پرستی می گوید.

یورونیوز: شما اسطوره ورزش شیرجه هستید. در دهه ۸۰، چهار مدال طلا و یک مدال نقره المپیک کسب کردید. از آن زمان تاکنون چه تغییراتی به وجود آمده است؟

گرگ لوگانیس: ۲ مدال طلا در المپیک ۱۹۸۴ و ۲ مدال طلا هم در المپیک ۱۹۸۸ بدست آوردم. شرایط کاملا متفاوت بود. برای پرداخت هزینه زندگی و تمرینات سه جا کار می کردم. اسپانسرها زمانی به ورزش ما آمدند که پایان دوران ورزشی من بود.

یورونیوز: سال آینده بازی های المپیک ریو است و شما هم تیم آمریکا را تمرین می دهید. آیا به ریو رفتید و با مشکلات آنجا آشنا هستید؟

گرگ لوگانیس: گزارش های زیادی درباره ریو خواندم، ولی تا حالا به آنجا سفر نکردم. پیش از آغاز تمامی بازی های المپیک این سئوال مطرح بوده که آیا کشور میزبان آمادگی کافی را دارد؟ همیشه هم صحبت هایی درباره پس گرفتن میزبانی شنیده می شده است.

یورونیوز: آیا هنوز نژاد پرستی در ورزش و المپیک دیده می شود؟

گرگ لوگانیس: سال گذشته کمیته بین المللی المپیک بندی درباره گرایش جنسی ورزشکاران به اصل ششم منشور خود اضافه کرد. اقدام مثبت و خوبی بود. تعدادی از کشورها مانند اوگاندا و روسیه مانند دهه های پیشین فکر می کنند. به نظرم زمانی که ورزشکار وارد زمین می شود کسی دیگر به گرایش جنسی او اهمیت نمی دهد.

یورونیوز: اما دو یا سه دهه گذشته به این شکل نبود؟

گرگ لوگانیس: زمانی که گرایش جنسی و ابتلای من به ویروس اچ آی وی مشخص شد هنوز قضاوت های نادرستی درباره هویت جنسی افراد می شد. ترس زیادی هم درباره اچ آی وی و ایدز وجود داشت. از آن زمان تاکنون آموزش های زیادی درباره این موضوعات داده شده است.

یورونیوز: شما وضعیت مالی بدی داشتید. حتی برای پرداخت هزینه زندگی مجبور به فروش مدال های خود شدید. چگونه بر مشکلات چیره گشتید و تبدیل به یک الگو شدید؟

گرگ لوگانیس: شهرت همیشه ثروت به همراه ندارد. می توان معروف بود، ولی ثروتمند نبود. خوشحالم که زندگی صادقانه و شرافتمندانه ای داشته ام. این مسئله بیش از مدال های طلا و جایزه ها برای من اهمیت دارد. بیماری می تواند به سراغ هر کسی برود، اما آنها تنها نیستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورو ۲۰۲۴؛پیروزی معجزه‌آسای مجارستان مانع تاریخ‌سازی اسکاتلند شد،‌ آلمان و سوئیس راهی مرحله بعد شدند

کشتی بادبانی قرن ۱۹ مشعل المپیک را از یونان به فرانسه می‌رساند

بازگشت روماریو به زمین فوتبال؛ ستاره برزیلی هم‌بازی پسرش می‌شود