Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کی یف روسیه را تحریم کرد، مسکو آن را نفرت انگیز خواند

کی یف روسیه را تحریم کرد، مسکو آن را نفرت انگیز خواند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پترو پروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین روز چهارشنبه فرمانی را امضاء کرد که بر اساس آن نزدیک به ۱۰۵ شرکت و ۴۰۰ شهروند روسیه و نیز برخی کشورها به دلیل این

آگهی

پترو پروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین روز چهارشنبه فرمانی را امضاء کرد که بر اساس آن نزدیک به ۱۰۵ شرکت و ۴۰۰ شهروند روسیه و نیز برخی کشورها به دلیل این که کی یف آنها را مخل ‘امنیت ملی’ تشخیص داده است، تحریم شدند.

از جمله کسانی که تحریم شده اند سه تن از کارکنان بی بی سی و نیز خبرنگارانی از اسپانیا و آلمان هستند. آقای پروشنکو بدنبال دیدار با سفیر بریتانیا دستور بازبینی وضعیت این افراد و نهایتا خارج شدن آنها از فهرست تحریم شدگان را صادر کرد.

تعدادی از شرکت های هواپیمایی از جمله شرکت آئروفلوت روسیه نیز در فهرست تحریم اوکراین قرار گرفته اند. این شرکت ها که برخی از آنها مسافران را در شبه جزیره کریمه و سرزمین های تحت کنترل جدایی طلبان در شرق اوکراین جابجا می کنند مشمول ممنوعیت جزئی یا کلی پرواز بر فراز خاک اوکراین شده اند.

ولودیمیر فسنکو، کارشناس مسائل سیاسی در این خصوص با نگاهی منتقدانه می گوید:«مقامات باید به آنهایی که بلیط در دست دارند توضیح دهند که چکار باید بکنند و اگر پروازها لغو شده اند چه کسی باید بهای بلیط هایشان را به آنها بازگرداند.»

کی یف این تحریمات را پس از تعیین تاریخ برگزاری انتخابات از سوی جدایی طلبان هوادار مسکو در مناطق تحت کنترل آنها در منطقه دونباس در شرق اوکراین، اعمال کرد.

وزارت خارجه روسیه تحریمات اعمال شده توسط اوکراین را «نفرت انگیز» خوانده است.

ماریا کورنیوک،خبرنگار یورونیوز از کی یف می گوید:«تحریم های اعمال شده توسط اوکراین بمدت یک سال دوام خواهد داشت. علاوه بر این، پترو پوروشنکو از همتایان اروپایی اش خواسته است تا تحریم های خود علیه روسیه را بخاطر انتخابات غیرقانونی در دونباس تمدید کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در حمله روسیه به یک فروشگاه در خارکیف، ۱۲ نفر کشته و ده‌ها تن زخمی شدند

ادامه تصرفات روسیه در خاک اوکراین؛ نیروهای پوتین آتش جنگ را بر جبهه‌های شرقی متمرکز کردند

اوکراین از نابودی یک کشتی جنگی روسیه خبر داد؛ مسکو رزمایش با سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی را آغاز کرد