دموکراسی نوین از سیریزا پیشی گرفته است

دموکراسی نوین از سیریزا پیشی گرفته است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در تازه ترین نظرسنجی صورت گرفته در یونان، حزب محافظه کار دموکراسی نوین ۵ دهم درصد از حزب چپ گرای سیریزا پیشی گرفته است. بر اساس این نظرسنجی، حزب

در تازه ترین نظرسنجی صورت گرفته در یونان، حزب محافظه کار دموکراسی نوین ۵ دهم درصد از حزب چپ گرای سیریزا پیشی گرفته است. بر اساس این نظرسنجی، حزب دموکراسی نوین اکنون با ۳۰ درصد نسبت به حزب سیریزا با ۲۹.۵ درصد در رتبۀ بالاتری قرار دارد.

آگهی

وانگلیس میماراکیس، رهبر حزب دموکراسی نسبت به این نظرسنجی اظهار خوشبینی کرده و امیدوار است بتواند در انتخابات پارلمانی اکثریت را کسب کند.

وی در گفت و گویی با خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «یونان تغییر کرده است و ما هم متعاقبا تغییر کرده ایم. آقای سیپراس در ژانویۀ گذشته دروغ های زیادی گفت. ۹ ماه پیش، مازاد مالی و رشد، چشم اندازهایی بودند که یونان داشت اما حالا کشور با کسری بودجۀ زیاد و بیکاری فراوان به وضعیت قرمز رسیده است. سرمایه گذارها رفته اند چراکه آقای سیپراس موجب بیرون رفتن آنها شد.»

به موجب این نظرسنجی ها، رقابت اصلی در این انتخابات میان دو حزب سیریزا و دموکراسی نوین خواهد بود. احزاب دیگر نظیر حزب محافظه کار پاسوک و همچنین حزب دست راستی طلوع طلایی با کمتر از پنج درصد، از شانس کمی برای داشتن کرسی های پرشمار در مجلس برخوردارند.

انتخابات زودهنگام پارلمان یونان به دلیل کناره گیری آلکسیس سیپراس از نخست وزیری روز یکشنبه، بیستم سپتامبر برگزار می شود.

با توجه به این نظرسنجی ها، هر کدام از دو حزب دموکراسی نوین و سیریزا در صورت عدم کسب اکثریت، برای دولت آینده نیازمند به ائتلاف با احزاب دیگر خواهند بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مصاحبه با مئیماراکیس، رقیب سیپراس در انتخابات یونان

خیز دوباره سیپراس برای نخست وزیری یونان

حزب حاکم یونان مستقل می شود