هشدار وقوع سونامی پس از زمین لرزه در شیلی

هشدار وقوع سونامی پس از زمین لرزه در شیلی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

زمین لرزه پرقدرت شامگاه چهارشنبه مناطقی از شیلی را لرزاند. موسسۀ لرزه نگاری شیلی، شدت زلزلۀ چهارشنبه شب را ۸.۳ در مقیاس ریشتر اعلام کرده است. دست کم

آگهی

زمین لرزه پرقدرت شامگاه چهارشنبه مناطقی از شیلی را لرزاند. موسسۀ لرزه نگاری شیلی، شدت زلزلۀ چهارشنبه شب را ۸.۳ در مقیاس ریشتر اعلام کرده است. دست کم پنج نفر در اثر این زلزله جان باخته اند و حداقل ۱۰ نفر نیز مجروح شده اند که حال تعدادی از آنها وخیم گزارش می شود.

همزمان و با هشدار مسئولان نسبت به احتماع وقوع سونامی، یک میلیون نفر از شهروندان ساکن در مناطق ساحلی این کشور به مناطق مرتفع انتقال داده شدند.
این زلزله در شمال سانتیاگو، پایتخت و در منطقه ای به نام کوکیمبو به وقوع پیوست. مسئولان سازمان حوادث غیرمترقبۀ شیلی نسبت به احتمال وقوع سونامی در سواحل این کشور و دیگر کشورهای آمریکای لاتین هشدار می دهند.

در اثر این زلزله، شهر ساحلی کوکیمبو با امواجی به ارتفاع چهار متر مواجه بوده اما این امواج خساراتی به بار نیاورده است.

میشل باچله، رئیس جمهوری شیلی گفت: «همانطور که همه می دانید، یکبار دیگر باید با یک بلای طبیعی دست و پنجه نرم کنیم. قدرت زلزله ۸ و چهار دهم ریشتر بوده است. مهمترین مساله حفاظت از جان مردم است. نباید گذاشت حتی یک نفر دیگر جان خود را از دست بدهد یا مجروح شود. باید تمام اقدامات لازم را برای رسیدن به این هدف در دستور کار قرار داد.»

بر اثر زلزلۀ چهارشنبه شب، تعدادی از ساختمانهای موجود در منطقۀ وقوع این زلزله آسیب دیده اند. این زلزله وحشت زیادی را در بین مردم ایجاد کرده به طوری که تعداد زیادی از ساکنان شهر سانتیاگو و کوکیمبو شب را در خیابانها سپری کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنجاهمین سالگرد کودتای خونین شیلی؛ نقش آمریکا در سرنگونی حکومت دموکراتیک آلنده

آیا پابلو نرودا را مسموم کردند؟ شیلی منتظر گزارش جدید در مورد علت مرگ نویسنده شهیر است

تصاویری از آتش‌سوزهای مرگبار شیلی