واشنگتن: روسیه باید به جای حمایت از اسد به ائتلاف ضد داعش بپیوندد

واشنگتن: روسیه باید به جای حمایت از اسد به ائتلاف ضد داعش بپیوندد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کاخ سفید با رد پیشنهاد روسیه برای مشارکت در ائتلاف ضد داعش در سوریه، از این کشور خواست به جای حمایت از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به ائتلاف سرکوب

آگهی

کاخ سفید با رد پیشنهاد روسیه برای مشارکت در ائتلاف ضد داعش در سوریه، از این کشور خواست به جای حمایت از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به ائتلاف سرکوب داعش به رهبری آمریکا بپیوندد.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: «ما ترجیح می دهیم روسیه را به شکل فعالی در جمع ۶۰ کشور عضو ائتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا ببینیم. این ائتلاف به دنبال تضعیف و نابودی داعش است. ما دوست داریم به روسیه برای پیوستن به این تلاش خوش آمد بگوییم اما همانطور که پیش از این نیز اعلام کرده ایم، باور داریم که رفتار روسیه در حمایت از بشار اسد و ادامۀ پشتیبانی از وی توسط مسکو موجب بی ثباتی در این منطقه است و مخرب خواهد بود.»

چند روز پیش ریاض حداد، سفیر سوریه در مسکو از حضور نیروهای نظامی روس در خاک سوریه و مشارکت در عملیات نظامی علیه داعش خبر داد. پیش از این نیز سرگئی لاوروف، وزیر خارجۀ روسیه با بیان اینکه دولتهای غربی باید پیش شرط کناره گیری بشار اسد از قدرت را برای همکاری با ارتش این کشور علیه داعش کنار بگذارند، تاکید کرده بود مهمترین اولویت از بین بردن داعش در سوریه است.

روسیه طی چهار سال گذشته و در حمایت از بشار اسد چندین بار قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل را وتو کرده و مانع اجرای این قطعنامه ها شده است.

همزمان، در نتیجۀ درگیری ها در شرق حلب ۳۸ نفر از جمله ۱۴ کودک در اثر شلیک راکت از سوی داعش کشته شدند.

در شمال شرقی سوریه نیز در منطقه ای به نام حسکه، روز دوشنبه و در نتیجۀ انفجار یک خودروی بمب گذاری شده چهار نفر کشته و دست کم ۳۰ نفر مجروح شدند. این انفجار به فاصلۀ یک روز پس از دو بمب گذاری مشابه رخ می دهد که در نتیجۀ آن ۳۲ نفر از جمله ۱۹ غیرنظامی جان باختند. به گفتۀ سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، سیزده نفر دیگر از قربانیان این انفجارها از اعضای شبه نظامی طرفدار دولت بشار اسد و کردهای مسلح بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرملین حمایت نظامی از دولت بشار اسد را انکار نمی کند

نگرانی ناتو از حضور نظامی روسیه در سوریه

اوباما؛ استراتژی روسیه در قبال سوریه محکوم به شکست است