مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا خواهد شد

مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا خواهد شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مالکوم ترنبول، وزیر ارتباطات استرالیا، با کسب اکثریت آراء در یک انتخابات درون حزبی، جانشین تونی ابوت، نخست وزیر کنونی این کشور خواهد شد. آقای ترنبول،

آگهی

مالکوم ترنبول، وزیر ارتباطات استرالیا، با کسب اکثریت آراء در یک انتخابات درون حزبی، جانشین تونی ابوت، نخست وزیر کنونی این کشور خواهد شد.

آقای ترنبول، موفق به کسب ۵۴ رای سناتورها و نمایندگان لیبرال شد در حالی که آقای ابوت ۴۴ رای را بدست آورد.

به این ترتیب، جولی بیشاپ، وزیر امور خارجه استرالیا، که برای درخواست از نخست وزیر برای استعفا، در کنار آقای ترنبول بود، در سمت خود بعنوان معاون حزب باقی خواهد ماند.

آقای ترنبول، با بیان این که لحظه ای هیجان انگیزتر از امروز برای زندگی کردن و استرالیایی بودن نداشته، گفت: “ما اطمینان می دهیم که تمام استرالیاییها خواهند فهمید دولتشان تمام موقعیتهای آینده را در نظر خواهد گرفت و سیاستها و طرحهایی را برای استفاده از این موقعیتها اجرا خواهد کرد.”

تونی ابوت که پس از پیروزی حزب محافظه کار لیبرال استرالیا در سال۲۰۱۳ ، قدرت را در این کشور در دست گرفت، دوشنبه شب مجبور به برگزاری یک انتخابات درون حزبی شد.

آقای ابوت بخاطر کندی رشد اقتصادی و پایین آمدن قیمت مواد اولیه که استرالیا از صادرکنندگان آن است با انتقادهایی رو به رو است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر استرالیا در روز ولنتاین «بله» را گرفت؛ آلبانیزی داماد شد

امن‌ترین خطوط هواپیمایی جهان کدامند؟

دادگاه بریتانیا رسیدگی به ادعای فردی را که می‌گوید خالق بیت کوین است آغاز کرد