همکاری کنسول افتخاری فرانسه در ترکیه با قاچاقچیان انسان

همکاری کنسول افتخاری فرانسه در ترکیه با قاچاقچیان انسان
نگارش از مسعود سالاری

تصاویر ضبط شده در دوربین مخفی یک خبرنگار فرانسوی فاش کرد که کنسول افتخاری فرانسه در شهر بودروم ترکیه به پناهجویان قایق بادی می فروخته است. فرانسواز

تصاویر ضبط شده در دوربین مخفی یک خبرنگار فرانسوی فاش کرد که کنسول افتخاری فرانسه در شهر بودروم ترکیه به پناهجویان قایق بادی می فروخته است. فرانسواز اولجای یک فروشگاه لوازم دریایی در بودروم دارد و مشتریان او در واقع قایق های ماهیگیری رودخانه ای را برای استفاده در فواصل دریایی طولانی می خریده اند. مقامات فرانسوی بلافاصله پس از انتشار این خبر، او را از سمت کنسولی برکنار کردند.

در ویدئویی که از شبکه دو تلویزیون فرانسه پخش شد، خبرنگار از خانم اولجای می پرسد که آیا می داند انسان هایی با این قایق ها در دریا می میرند. او می گوید: «بله، ولی با کمک مسئولان همیشه سعی کرده ایم آنها را از سفر منصرف کنیم.»

خانم اولجای در توجیه کار خود می گوید اگر او این قایق ها را نمی فروخت، چیزی تغییر نمی کرد، چون مغازه بغلی و خیابان پشتی هم دارند همین قایق ها را می فروشند.

کنسول افتخاری فرانسه قبول دارد که در کار قاچاق انسان مشارکت کرده، اما توضیح می دهد که بسیاری از مقامات، از شهردار گرفته تا مسئولان بندر و معاون فرماندار در بودروم هر یک به نوعی در این کار دست دارند.

مطالب مرتبط