پاپ فرانچسکو: توجه به تغییرات اقلیمی و شنیدن صدای فقیرترین انسانها

پاپ فرانچسکو: توجه به تغییرات اقلیمی و شنیدن صدای فقیرترین انسانها
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیکهای جهان روز جمعه در دیدار با شرکت کنندگان در نشست بین المللی بنیاد توسعه پایدار، خواستار همکاریهای جهانی نزدیک تر برای

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیکهای جهان روز جمعه در دیدار با شرکت کنندگان در نشست بین المللی بنیاد توسعه پایدار، خواستار همکاریهای جهانی نزدیک تر برای مبارزه با تغییرات اقلیمی شد.

آگهی

پاپ تغییرات اقلیمی را موضوعی در ارتباط با عدالت و همبستگی در جهان دانست و تاکید کرد که فقرای جهان بیش از دیگران از نتایج تغییرات اقلیمی رنج می برند.

پاپ فرانچسکو در سخنانی گفت: «من از همه می خواهم که در جریان جستجوی راه حل جهانی برای بحران اجتماعی – زیست محیطی پیچیده کنونی، تلاش کنید تا صدای فقیرترین انسانها شنیده شود. به صدای فقیرترین کشورها و فقیرترین انسانها گوش کنید.»

در سال جاری دو نشست مهم درباره تغییرات اقلیمی برگزار می شود. نخست تصویب اهداف توسعه پایدار در سازمان ملل متحد در پایان ماه سپتامبر و سپس کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل در پاریس در ماه دسامبر آینده.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه در دیدار با اعضای سازمانهای غیردولتی و شخصیتهای سیاسی گفت ضروری است که در کنفرانس تغییرات اقلیمی در پاریس به توافقی در این زمینه دست یابیم. آقای اولاند تاکید کرد که گرم شدن زمین باعث مهاجرت و آواره شدن تعداد زیادی از مردم جهان شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ فرانسیس خواستار سازوکاری برای تسهیل شرایط پذیرش و حفظ کرامت انسانی مهاجران در اروپا شد

بازیگوشی پاپ و راکی در واتیکان؛ فرانسیس، سیلوستر استالونه را به حضور پذیرفت

دیدار پاپ با کاتولیک‌ها در کشور بودیست‌ها؛ فرانسیس از مغلولستان به چین درود فرستاد